Ládón

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Zpět: Přehled všech jednotek ve hře.

« Milice Bojovník s mečem Práče Lučištník Hoplita Jezdec Válečný vůz Katapult Vyslanec bohů »   « Transportní člun Biréma Ohnivá loď Demoliční loď Rychlá transportní loď Triréma Kolonizační loď »

« Minotaurus Mantikora »   « Kyklop Hydra »   « Harpyje Medúza »   « Kentaur Pegas »   « Kerberos Erínye »   « Griffin Kaledonský kanec »   « Siréna Satyr »   « Ládón Zasetý »

" Jazyk je lepší zbraň než-li meč. " - Euripides.

Ládón

Áres Ládón Áres
Ládón Náklady Informace o jednotce
Ládon.png
Použití šablonyNáhled šablonyZdrojový kód šablony
Drevo21 000 Přízeň490
Kámen21 500 Obyvatelstvo180
Stříbro20 500 Doba výcviku25:20:00
Střelná zbraň2530-6325 Obrana proti sečným zbraním2390
Rychlost100 Obrana proti bodným zbraním1950
Kořist2200 Obrana proti střelným zbraním2100

Požadavky

Chrám: 15.úroveň
Přístav: 20.úroveň

Bůh: Áres

Popis

Útok na cíle s vyšším počtem obyvatel než je kombinovaná populace všech Ládónú, zvýší se v tomto útoku útočná síla Ládónů. Za každých 10 dílů rozdílu populace, útočná síla Ládónů vzroste o 30% (až do 150%). Navíc všechny ostatní jednotky v tomto útoku získávají 1% útočnou sílu za každého Ládóna (až do 10%, toto nemá vliv na útočnou sílu Ládóna).

Legenda

Ládón (latinsky Ladon) je v řecké mytologii obludný drak. Je synem mořského boha Forkýna a jeho manželky a sestry Kétó.

Jeho sourozenci jsou:

  • Graie jménem Enýó, Pefredó a Deinó
  • Gorgony jménem Sthenó, Euryalé a Medúsa
  • Nymfa Thoósu, matka Kyklópa Polyféma.
  • Mořská příšera Skylla, postrach námořníků

Někdy se také hovoří o tom, že Ládón je potomkem Týfóna a Echidny. Nebo také, že je parthenogenním synem matky Země Gaie. Měl sto hlav a mluvil rozličnými jazyky. Byl velice silný, nikdy neusnul. Pro všechny tyto vlastnosti ho bohyně Héra ustanovila hlídačem stromu se zlatými jablky, který byl v zahradě Hesperidek. Strom jí darovala Gaia v den svatby s nejvyšším bohem Diem.

Na Ládóna si žádný z lidí netroufal, což se tvrdí o největším hrdinovi Héraklovi. Jiné mýty uvádějí, že když Héraklés plnil svůj předposlední, jedenáctý úkol krále Eurysthea a šel kraj světa k Hesperidkám, strážce zahrady Titán Atlás se nabídl jablka utrhnout, ale protože se obával Ládóna, Héraklés draka přes zeď zastřelil šípem.