Grepolis skóre

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Stručný popis

„Grepolis skórem“ se rozumí systém ocenění v této hře. V rámci něj si můžete zjistit, jakých úspěchů jste již dosáhli a jaké teprve na své pokoření čekají. Jak Grepolis stárl a stárl, tak jsme za ty uplynulé roky přidali do hry spoustu nových ocenění - domníváme se proto, že rozdělit je do různých kategorií by mohlo pomoci k tomu mít o svých oceněních lepší přehled. Máme tu tedy ve výsledku „Denní ocenění“, „Bojová ocenění“, „Pokrok říše“ a k tomu několik dalších kategorií.

Jak otevřít Grepolis skóre

K tomuto oknu můžete přistupovat kliknutím na jeho tlačítko, které uvidíte v levém horním rohu uživatelského rozhraní, přímo nad časem serveru.

Gscore access.png

Jak vypadá hlavní obrazovka

Na následujícím obrázku si můžete prohlédnout hlavní obrazovku celého „Grepolis skóre“, a to společně se svými celkovými body znázorněnými uprostřed nahoře. Nalevo, vedle vašich bodů, je vždy zobrazeno poslední dosažené ocenění. Níže lze spatřit různé kategorie cen, spolu s jejich názvem a body, které jste v rámci té dané kategorie získali. Pokud si některou kategorii rozkliknete, vstoupíte tak na další obrazovku, kde se nachází seznam všech ocenění, která do dané kategorie náleží.

Gscore main.png

Nejnovější ocenění

Vlevo nahoře se můžete kdykoli podívat na to, jakou cenu jste posledně získali:

Gscore top left.png

Kliknutím na daný obrázek se přímo otevře kategorie, do níž ocenění náleží.

Pokaždé, kdy dosáhnete nové ceny, budete v pravé dolní části uživatelského rozhraní upozorněni za pomoci malé ikony. Kliknutím na ni se okamžitě otevře okno, kde v tomto úspěchu uvidíte pokrok a kolik jste za něj získali bodů.

Celkové Grepolis skóre

Celkový počet svých bodů v Grepolis skóre můžete vidět uprostřed. Všechny body ze všech světů budou sečteny a následně zobrazeny pod ikonou skóre ve zmiňované hlavní obrazovce. Stisknutím tlačítka s malými „i“ si můžete zjistit, kolik jste získali bodů na ostatních světech.

Gscore top middle.png

Vedle bodové hodnoty je tlačítko, jehož stisknutím si zkopírujete BB kód, abyste se pak mohli pochlubit se svým Grepolis skórem i ostatním hráčům v soukromých zprávách či příspěvcích na fóru.

Vpravo nahoře naleznete rozbalovací nabídku, která vás provede všelijakými kategoriemi ocenění. Ve výchozím stavu jste v „Přehledu“.

Gscore top right.png

Procházení

Napříč kategoriemi lze procházet dvěma různými způsoby. V přehledu můžete v dolní části hl. obrazovky kliknout na obrázek kategorie, respektive na její celou oblast (obrázek, název, body) nebo si odpovídající kategorii můžete zvolit pomocí rozbalovacího menu v pravém horním rohu. Obojím se náhled změní a dojde k zobrazení cen z vybrané kategorie. Pokud byste vybrali „Denní ocenění“, tak by se vám spodní část obrazovky změnila takto:

Gscore daily awards.png

Zde si můžete všimnout, jaká ocenění jste z dané kategorie už získali a jaká vám stále schází. Napravo u každé ceny vidíte, kolik bodů do Grepolis skóre jste díky této ceně získali a kolik jich lze získat maximálně.

Jak se dostat zpět do přehledu

Zpátky do přehledu se můžete vrátit vždy kliknutím na obrázek Grepolis skóre, který je umístěný uprostřed. V popisované rozbalovací nabídce můžete ale taktéž vybrat možnost „Přehled“ či v tomto okně opětovně kliknout na stejně nazvanou záložku.

Kategorie cen

Všechna ocenění jsou roztříděna do následujících kategorií:

 • Denní ocenění
 • Taktika
 • Boj
 • Vojenská příprava
 • Pokrok říše
 • Body v žebříčku
 • Hrdinové
 • Nezískatelné

Každá z kategorií má určitý obrázek, který vyjadřuje její zaměření, dále také svůj název a množství bodů Grepolis skóre. Toto číslo vám říká, kolik bodů do Grepolis skóre jste v rámci té dané kategorie získali.

Gscore award category.png

Ceny, které bylo možné získat pouze v minulosti, jsou zařazeny do kategorie „Nezískatelné“. V ní jsou např. zobrazeny všechna ocenění z událostí.

Započítávání bodů do skóre

Vaše celkové Grepolis skóre je určeno skórem, kterého jste získáváním ocenění dosáhli na všech světech.

Gscore world score.png

Stará a nová ocenění

 • Do skóre budou započítány všechny staré ceny, které jste za celou dobu hraní získali.
 • Do teď jsme implementovali 86 nových ocenění a spoustu dalších připravujeme.
  • Tato nová ocenění vám nabízí zároveň i novou výzvu, které nyní můžete dosáhnout. Což znamená, že nejsou uděleny automaticky za už v minulosti splněné cíle.
  • Automaticky udělená budou pouze ta ocenění, která se vztahují k hrdinům, i když byste je jinak neměli šanci získat.
 • Získávání denních ocenění jde ruku v ruce s velkým úsilím, které by mělo být odměněno. Proto dostanete body do Grepolis skóre pokaždé, co získáte novou denní cenu.