Kolonizace

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Základní ovládání

Získání města

 · Kolonizace · Dobývání · Vzpoura ·


Kolonizování je jedna z metod, jak získat v Grepolis nové město. Je to mírová cesta a není k ní potřeba útok nebo obrana města pro jeho převzetí. Jde v podstatě o založení zcela nového města na zelené louce. Doba kolonizace není závislá na rychlosti daného světa. Bude probíhat stejně rychle nezávisle na rychlosti světa a způsobu dobývání, který je na něm aktivní.

  • Stejně jako při jiných metodách získávání nových měst i zde dojde po kolonizaci ke zmizení kolonizační lodi.

Místa pro zakládání

  • Nové město se dá založit na parcele označené symbolem stavebního kladiva Town found 2.19.png.
Colonise1.png

Během prozkoumávání mapy světa sis již možná všiml na velkých i malých ostrovech šedých vlajek. Tyto vlajky označují místa, kde je možno založit nové město. Jsou dva typy těchti míst. První typ se nachází na menších ostrovech a druhý na větších. Je potřeba si uvědomit, že po zvolení místa k výstavbě nového města již město zbořit a začít někde jinde.


Malé ostrovy

Při startu hry sis jistě všiml malých ostrůvků v tvém okolí. Ty jsou nebydlené a rozmístěné po celém oceánu. Mnoho z nich je umístěno v blízkosti velkých ostrovů. Při kolonizaci těchto ostrůvků můžeš mít problém se surovinami, jelikož se na nich nevyskytují zemědělské vesnice. Proto bude tvé nově založené město závislé na surovinách z vlastních dolů nebo obchodu s tvými ostatními městy.

Velké ostrovy

Místa na velkých ostrovech se vytváří po smazání jiných hráčských účtů nebo před zaplněním ostrova. Tyto místa jsou preferována pro zakládání nových měst, protože zde budeš mít přistup k zemědělským vesnicím a můžeš se více soustředit na stavbu vojsk místo stavby dolů. Stíle můžeš obchodovat s ostatními městy pro urychlení výstavby města.

Předpoklady

Budovy

Budova Minimální stupeň Důvod
Academy Akademie Stupeň 13 Potřeba vyzkoumat Kolonizační loď
Harbour Přístav Stupeň 10 Potřeba ke stavbě kolonizační lodi

Jednotky

Pro založení města potřebuješ Kolonizační loď. Tu je možné postavit v přístavu, jakmile byla vyzkoumána.

Jednotka Jméno Cena
Colony Ship Kolonizační loď 10,000 Wood.png 10,000 Stone.png 10,000 Iron.png 170 Pop.png

Kultura

Musíš mít také dostatek kulturních bodů pro založení nového města. První nové město lze založit či dobýt okamžitě, na další jsou již potřeba další kulturní body.

Průběh kolonizace

Zalozeni.png
Zalozit mesto 1.jpg
Zalozit mesto 2.jpg

Konečně máš přístav na úrovni 10 a vyzkoumal jsi kolonizační loď. Nyní máš loď ve svém přístav a čeká na založení nového města.

Nejdříve bys měl najít nejlepší místo pro kolonizaci. Nejlépe někde blízko městu, ze kterého zakládáš, aby doba jízdy nebyl příliš velká. Nebo můžeš zvolit místo blízko jinému městu člena aliance.

 Poznámka: místo musí být v dosahu 48 hodin kolonizační lodi.

Začni kliknutím na místo, kde chceš založit své město.

Kolonizační loď můžeš poslat samotnou bez doprovodu.

Jakmile zvolíš jednotky, klikni na Založit město. Tvá flotila se vidá na místo výstavby nového města. Jakmile ji vyšleš, nelze tento rozkaz zrušit.

Když loď dosáhne svého cíle, bude trva 24 hodin než město vystaví. Během této doby nelze dané místo vidět žádným hráčem na mapě.

 Poznámka: 24 hodin není ovlivněno rychlostí světa.

Po výstavbě budeš upozorněn na nové město v tvých hlášeních (příjdeě také o kolonizační loď). Gratulujeme, nyní máš nové město!

Nové město

Nové založené město bude mít postaveny následující budovy 997 bodů
Senát 10
Dřevorubec 15
Statek 10
Kamenolom 15
Sklad 10
Stříbrný důl 12
Kasárna 4
Chrám 1
Tržiště 2
Gratulace - nyní máš druhé město!

Kolonizace jako strategie

Kolonizování není vždy bráno jako vhodný způsob získání nového města. Mnoho zkušených hráčů tuto cestu neupřednostňuje. Hlavním důvodem je, že preferují převzetí vystavěného města, čímž ušetří spoustu času.

Nicméně kolonizace znamená mírové získání města bez nutnosti boje. Také je dostupná rychleji, jelikož je potřeba akademie pouze na stupni 13, zatímco pro převzetí nepřátelského města je potřeba 28. stupeň.

Kolonizovaná města také poskytují některé výhody. Město není celou dobu výstavby znázorněno na mapě, takže můžete umístit svou pozici do nepřátelského území a zajistit ji dostatečným množstvím birém.