Athéna

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

  Přehled bohů  PortretZeus.png  PortretPoseidon.png  PortretHera.png  PortretAthena.png  PortretHades.png  PortretArtemis.png  FramedAphrodite.png  FramedAres.png 

O bohyni

PortretAthena.png

Athéna je Diova dcera. Je patronkou města Athén, jenž také nese její jméno. V řecké mytologii je bohyní války a taktiky.

V Grepolis může Athéna přivolávat Kentaury a Pegasy. Kentaur - napůl člověk, napůl kůň - je rychlá obranná jednotka, ozbrojena lukem a šípy. Pegas - okřídlený kůň - je dítě Poseidóna a Medúzy. Je to nejryhlejší jednotka s dobrými obrannými vlastnostmi.

Pokud hledáte boha za účelem ochrany před nepřátelským zemětřesením či bouřkou, je Athéna ta pravá. Díky jejím silám nemůže být tvé město cílem žádné božské síly. Athéna také může prohlédnout nepřátelské armády a nebo přidat jednotky k tvé armádě. Pomocí hrdinské síly dokáže pozitivně ovlivnit sílu tvých jednotek pro nadcházející bitvu.

Božské síly

Ochránkyně
Vybrané město získá 5 náhodných jednotek.
Cena: 60 Favor.png
Moudrost
Získáš špionážní zprávu o nepřátelském příchodu.
Cena: 140 Favor.png
Ochrana města
Město nemůže být cílem nepřátelské božské síly po dobu 12 hodin/rychlost světa.
Cena: 130 Favor.png
Hrdinská síla
Pozemní jednotky budou v příští bitvě o 10% silnější.
Cena: 200 Favor.png

Mýtické jednotky

Kentaur
Kentaur

Kentaur je člověk s tělem koně, což mu umožňuje rychlý pohyb po souši. Jedná se o výborného střelce, který je zvláště účinný proti harpyjím či hoplitům. Díky své síle je také výborným obráncem svého města, zejména proti nájezdům pegasů či válečných vozů, neboť se jedná o nejsilnější obrannou jednotku proti bodným zbraním. Slabá je tato jednotka v případě, braní-li své město proti útoku armády kyklopů.

Náklady
2300 Drevo   70 Přízeň

400 Kámen   12 Obyvatelstvo
900 Stříbro   2:16:00 Doba výcviku

Bojové hodnoty
134 Střelná zbraň   195 Obrana proti sečným zbraním

28 Rychlost   585 Obrana proti bodným zbraním
200 Kořist   80 Obrana proti střelným zbraním

Pegas
Pegas
Pegas je okřídlený kůň, který létá po obloze a ke svému přesunu na jiný ostrov nepotřebuje transportní loď. Jedná se o nejefektivnější obrannou jednotku proti nájezdům jednotek se sečnou zbraní, zvláště účinný je proti harpyjím a minotaurům. Pegase vystihuje zejména nadpozemská rychlost, neboť se jedná o nejrychlejší jednotku z celé hry, ovšem také se jedná o nejslabší mýtickou útočnou jednotku, avšak i přesto se dá v útoku výborně využít v ničení nepřátelských kyklopů. Náklady
4000 Drevo   120 Přízeň

1300 Kámen   20 Obyvatelstvo
700 Stříbro   4:00:00 Doba výcviku

Bojové hodnoty
100 Bodná zbraň   750 Obrana proti sečným zbraním

35 Rychlost   275 Obrana proti bodným zbraním
160 Kořist   275 Obrana proti střelným zbraním