Minotaurus

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Zpět: Přehled všech jednotek ve hře.

« Milice Bojovník s mečem Práče Lučištník Hoplita Jezdec Válečný vůz Katapult Vyslanec bohů »   « Transportní člun Biréma Ohnivá loď Demoliční loď Rychlá transportní loď Triréma Kolonizační loď »

« Minotaurus Mantikora »   « Kyklop Hydra »   « Harpyje Medúza »   « Kentaur Pegas »   « Kerberos Erínye »   « Griffin Kaledonský kanec »   « Siréna Satyr »   « Ládón Zasetý »

" Jazyk je lepší zbraň než-li meč. " - Euripides.

Minotaur

Zeus Minotaur Zeus
Minotaur Náklady Informace o jednotce
Minotaurus.png
Použití šablonyNáhled šablonyZdrojový kód šablony
Drevo2 500 Přízeň202
Kámen1 050 Obyvatelstvo30
Stříbro5 450 Doba výcviku4:30:00
Sečná zbraň650 Obrana proti sečným zbraním750
Rychlost10 Obrana proti bodným zbraním330
Kořist480 Obrana proti střelným zbraním640

Požadavky

Chrám: 10. úroveň

Bůh:Zeus

Popis

Účinný v útoku proti: Lučištník, Mantikora, Harpyje, Kentaur
Slabý v útoku proti: Mínotaurus, Kyklop, Medúza, Pegas

Účinný v obraně proti: Jezdec, Mínotaurus, Harpyje, Kentaur
Slabý v obraně proti: Mantikora, Medúza


Mínotaurus je obrovské stvoření, napůl člověk, napůl býk. Díky své síle je výborný k farmení, jelikož unese ze všech jednotek nejvíce surovin. Jeho houževnatost a bojeschopnost mu pomáhá v boji proti nepřátelským jednotkám, kde je využitelný zejména v obraně, a to zvláště proti sečným jednotkám, jako je harpyje či jezdec. Jeho slabiny se projeví, narazí-li v útoku na město chráněné kyklopy. To pak v boji tito udatní minotauři většinou padají k zemi.

Legenda

Podle legendy svedl manželku krétského krále Mínóa Pásifaé bílý býk. Po čase porodila Mínotaura, netvora s lidským tělem a býčí hlavou. Král si nechal od proslulého athénského stavitele a sochaře Daidala postavit Labyrint, do kterého pak nevlastního krvelačného syna uvěznil. Tak ho i schoval před zraky svých poddaných. Nevěrné královně Pásifaé připravil král Mínos rafinovanou a krutou smrt.