Kentaur

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Zpět: Přehled všech jednotek ve hře.

« Milice Bojovník s mečem Práče Lučištník Hoplita Jezdec Válečný vůz Katapult Vyslanec bohů »   « Transportní člun Biréma Ohnivá loď Demoliční loď Rychlá transportní loď Triréma Kolonizační loď »

« Minotaurus Mantikora »   « Kyklop Hydra »   « Harpyje Medúza »   « Kentaur Pegas »   « Kerberos Erínye »   « Griffin Kaledonský kanec »   « Siréna Satyr »   « Ládón Zasetý »

" Jazyk je lepší zbraň než-li meč. " - Euripides.

Kentaur

Aténa Kentaur Aténa
Kentaur Náklady Informace o jednotce
Kentaur.png
Použití šablonyNáhled šablonyZdrojový kód šablony
Drevo2 300 Přízeň70
Kámen400 Obyvatelstvo12
Stříbro900 Doba výcviku2:16:30
Střelná zbraň134 Obrana proti sečným zbraním195
Rychlost18 Obrana proti bodným zbraním585
Kořist200 Obrana proti střelným zbraním80

Požadavky

Chrám: 4.úroveň

Bůh:Athéna

Popis

Účinný v útoku proti: Hoplita, Harpyje, Kentaur
Slabý v útoku proti: Minotaurus, Mantikora, Kyklop


Účinný v obraně proti: Hoplita, Válečný vůz, Pegas
Slabý v obraně proti: Katapult, Kyklop, Kentaur


Kentaur je člověk s tělem koně, což mu umožňuje rychlý pohyb po souši. Jedná se o výborného střelce, který je zvláště účinný proti harpyjím či hoplitům. Díky své síle je také výborným obráncem svého města, zejména proti nájezdům pegasů či válečných vozů, neboť se jedná o nejsilnější obrannou jednotku proti bodným zbraním. Slabá je tato jednotka v případě, braní-li své město proti útoku armády kyklopů.

Legenda

Kentaur je bytost původem z řecké mytologie, napůl kůň, napůl člověk. Byli to nezkrotní a divocí tvorové, které se nikdo neodvážil osedlat, a byla čest se na ně posadit. V řeckém bájesloví to byli synové thessalského krále Íxiona. Někteří vynikali pod vlivem vína násilnými činy. Kentaur Cheirón byl naopak moudrý, a proto se kentauři stali symbolem mužnosti, statečnosti a síly.