Pegas

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Zpět: Přehled všech jednotek ve hře.

« Milice Bojovník s mečem Práče Lučištník Hoplita Jezdec Válečný vůz Katapult Vyslanec bohů »   « Transportní člun Biréma Ohnivá loď Demoliční loď Rychlá transportní loď Triréma Kolonizační loď »

« Minotaurus Mantikora »   « Kyklop Hydra »   « Harpyje Medúza »   « Kentaur Pegas »   « Kerberos Erínye »   « Griffin Kaledonský kanec »   « Siréna Satyr »   « Ládón Zasetý »

" Jazyk je lepší zbraň než-li meč. " - Euripides.

Pegas

Aténa Pegas Aténa
Pegas Náklady Informace o jednotce
Pegas.png
Použití šablonyNáhled šablonyZdrojový kód šablony
Drevo4 000 Přízeň120
Kámen1 300 Obyvatelstvo20
Stříbro700 Doba výcviku4:00:00
Bodná zbraň100 Obrana proti sečným zbraním750
Rychlost35 Obrana proti bodným zbraním275
Kořist160 Obrana proti střelným zbraním275

Požadavky

Chrám: 12.úroveň

Bůh:Athéna

Popis

Účinný v útoku proti: Šermíř, Jezdec, Válečný vůz, Kyklop
Slabý v útoku proti: Medúza, Kentaur

Účinný v obraně proti: Jezdec, Minotaurus, Harpyje
Slabý v obraně proti: Mantikora, Medúza


Pegas je okřídlený kůň, který létá po obloze a ke svému přesunu na jiný ostrov nepotřebuje transportní loď. Jedná se o nejefektivnější obrannou jednotku proti nájezdům jednotek se sečnou zbraní, zvláště účinný je proti harpyjím a minotaurům. Pegase vystihuje zejména nadpozemská rychlost, neboť se jedná o nejrychlejší jednotku z celé hry, ovšem také se jedná o nejslabší mýtickou útočnou jednotku, avšak i přesto se dá v útoku výborně využít v ničení nepřátelových kyklopů.

Legenda

Pegas (řecky Pégasos z původního πηγή pégé pramen, latinsky Pegasus) je v řecké mytologii okřídlený kůň, syn boha moří Poseidóna a Medúsy.

Vyprávění o jeho původu se liší. Podle jednoho z nich vyskočil Pegas z těla své matky Gorgony Medúsy poté, co jí Perseus uťal hlavu. Jiná verze vypráví, že vyskočil ze země, na niž dopadla Medúsina krev.

Prý uměl létat rychle jako vítr, žil na vysokých horách, zejména na Parnasu ve Fókidě nebo na Helikónu v Boiótii.

Pegas pomohl Bellerofontovi v jeho boji s Chimérou a Amazonkami. Existuje mnoho příběhů, v nichž se spolu nacházejí Pegas a Bellerofontés. Když však chtěl Bellerofontés vzlétnout na Pegasovi na Olymp, nejvyšší bůh Zeus se rozhněval za takovou opovážlivost. Postihl Pegase náhlou zuřivostí, Bellerofón se na něm neudržel a pádem na zem ztratil rozum.

Podle mýtického příběhu byl Pegas proměněn v jedno ze souhvězdí, ale pera jeho křídel dopadla na zem blízko Tarsu a dala tak pojmenování tomuto městu. V umění bývá zobrazován jako symbol básníkovy fantazie.