Kerberos

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Zpět: Přehled všech jednotek ve hře.

« Milice Bojovník s mečem Práče Lučištník Hoplita Jezdec Válečný vůz Katapult Vyslanec bohů »   « Transportní člun Biréma Ohnivá loď Demoliční loď Rychlá transportní loď Triréma Kolonizační loď »

« Minotaurus Mantikora »   « Kyklop Hydra »   « Harpyje Medúza »   « Kentaur Pegas »   « Kerberos Erínye »   « Griffin Kaledonský kanec »   « Siréna Satyr »   « Ládón Zasetý »

" Jazyk je lepší zbraň než-li meč. " - Euripides.

Kerberos

Hádes Kerberos Hádes
Kerberos Náklady Informace o jednotce
Kerberos.png
Použití šablonyNáhled šablonyZdrojový kód šablony
Drevo1 950 Přízeň180
Kámen2 350 Obyvatelstvo30
Stříbro4 700 Doba výcviku2:20:00
Sečná zbraň210 Obrana proti sečným zbraním825
Rychlost4 Obrana proti bodným zbraním300
Kořist240 Obrana proti střelným zbraním1 575

Požadavky

Chrám: 10. úroveň

Bůh:Hádes

Popis

Účinný v útoku proti: Harpyje
Slabý v útoku proti: Minotaurus, Kyklop, Medúza, Pegas, Kerberos, Erínye

Účinný v obraně proti: Minotaurus, Kyklop, Harpyje, Kentaur, Pegas, Kerberos
Slabý v obraně proti: Mantikora, Medúza


Trojhlavý pes, vyzbrojený ostrými tesáky hlídá bránu k Hádovi. Když se kolem něho někdo odváží proplížit, zaboří své tesáky hluboko a bolestivě do jeho masa a za velkého úpění ho odtáhne pryč. Živý kolem něj nikdo neprojde. Je to hrůzný strážce podsvětí.

Ačkoliv patří mezi slabší mýtické jednotky, výborně se hodí pro obranu.

Legenda

Kerberos, řecky Κέρβερος a latinsky Cerberus, je trojhlavý pes, který střeží vchod do podsvětí a nikoho z něj nepustí. Podle jiných představ střežil především podsvětí před vstupem živých.

Bývá zpodobňován s třemi hlavami, dračím ohonem, na hlavách má místo srsti hady. Později se mu připisovalo i sto hlav, jedovatý dech a množství hadích hlav na šíjích.

Kerberos spatřil světlo světa jenom jednou, a to když ho vyvedl z podsvětí Héraklés při plnění dvanáctého úkolu. Mykénský král Eurysthea požádal Hérakla, aby mu přivedl Kerbera. S pomocí bohů se Héraklés dostal do podsvětí, byl vlídně přijat samotným Hádem. Ten mu dovolil Kerbera chytit za podmínky, že to dokáže holýma rukama. Kerberos se zuřivě bránil, avšak po Héraklově silném stisku slíbil poslušnost a následoval ho do Mykén. Když král Eurystheus spatřil strašného strážce podsvětí Kerbera, padl před Héraklem na kolena a prosil, aby příšeru odvedl zpět.

Jen Orfeus očaroval Kerbera svým zpěvem a Aeneas a někteří jiní vyvolenci, jimž bohové dovolili vstoupit do podsvětí, ho ukonejšili medovým koláčem.