Medúza

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Zpět: Přehled všech jednotek ve hře.

« Milice Bojovník s mečem Práče Lučištník Hoplita Jezdec Válečný vůz Katapult Vyslanec bohů »   « Transportní člun Biréma Ohnivá loď Demoliční loď Rychlá transportní loď Triréma Kolonizační loď »

« Minotaurus Mantikora »   « Kyklop Hydra »   « Harpyje Medúza »   « Kentaur Pegas »   « Kerberos Erínye »   « Griffin Kaledonský kanec »   « Siréna Satyr »   « Ládón Zasetý »

" Jazyk je lepší zbraň než-li meč. " - Euripides.

Medúza

Héra Medúza Héra
Medúza Náklady Informace o jednotce
Meduza.png
Použití šablonyNáhled šablonyZdrojový kód šablony
Drevo1 100 Přízeň110
Kámen2 700 Obyvatelstvo18
Stříbro1 600 Doba výcviku6:15:00
Bodná zbraň425 Obrana proti sečným zbraním480
Rychlost6 Obrana proti bodným zbraním345
Kořist400 Obrana proti střelným zbraním290

Požadavky

Chrám: 10.úroveň


Bůh:Héra

Popis

Účinná v útoku proti: Šermíř, Jezdec, Válečný vůz, Minotaurus, Mantikora, Kyklop, Harpyje, Pegas
Slabá v útoku proti: Kentaur


Účinná v obraně proti: Hoplita, Jezdec, Válečný vůz, Minotaurus, Harpyje, Kentaur, Pegas
Slabá v obraně proti: Mantikora, Kyklop


Medúza je hadovitá žena, která svým pohledem zkamení každého člověka. Je to bytost schovávající se v temných chrámech a opuštěných budovách. Jedná se o silnou obrannou jednotku, zvláště efektivní proti napadení minotaury či harpyjemi. Medúza je silný tvor, který unese spoustu surovin, ovšem to se odrazuje na její rychlosti, neboť se jedná o nejpomalejší mýtickou jednotku. V útoku je medúza vhodným tvorem při napadení města plného kyklopů či harpyjí.

Legenda

Medúsa byla jediná smrtelná z trojice Gorgon, obludných dcer boha Forkýna a jeho manželky Kéty. Robert Graves překládá její jméno jako Lstivá.

Byla nadmíru ošklivá, stejně jako její sestry Stheinó a Euryalé, ale ne od narození. Protože se nechala svést Poseidónem v Athénině chrámu, proměnila ji bohyně v obludu s blýskavýma očima, obrovskými zuby, mosaznými drápy a hady místo vlasů.