Erínye

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Zpět: Přehled všech jednotek ve hře.

« Milice Bojovník s mečem Práče Lučištník Hoplita Jezdec Válečný vůz Katapult Vyslanec bohů »   « Transportní člun Biréma Ohnivá loď Demoliční loď Rychlá transportní loď Triréma Kolonizační loď »

« Minotaurus Mantikora »   « Kyklop Hydra »   « Harpyje Medúza »   « Kentaur Pegas »   « Kerberos Erínye »   « Griffin Kaledonský kanec »   « Siréna Satyr »   « Ládón Zasetý »

" Jazyk je lepší zbraň než-li meč. " - Euripides.

Erýnie

Hádes Erýnie Hádes
Erýnie Náklady Informace o jednotce
Erínye.png
Použití šablonyNáhled šablonyZdrojový kód šablony
Drevo3 300 Přízeň330
Kámen6 600 Obyvatelstvo55
Stříbro6 600 Doba výcviku6:00:00
Střelná zbraň1 700 Obrana proti sečným zbraním460
Rychlost10 Obrana proti bodným zbraním460
Kořist440 Obrana proti střelným zbraním595

Požadavky

Chrám: 16. úroveň

Bůh:Hádes

Popis

Účinná v útoku proti: Lučištník, Mantikora, Harpyje, Kentaur
Slabá v útoku proti: Mínotaurus, Kyklop, Medúza, Pegas

Účinná v obraně proti: Jezdec, Mínotaurus, Harpyje, Kentaur
Slabá v obraně proti: Mantikora, Medúza


Erýnie jsou příšerné dcery Háda a Persefoné. Jako neoblomné bohyně pomsty bojují za spravedlivou odplatu mrtvých. Z jejich očí crčí jedovatá krev a jejich příšerný řev přivádí nepřátele k šílenstvý . Pro živé jsou těmi nejobávanějšími protivnicemi.

Legenda

V římské mytologii jsou Furie (latinsky Furiae, j.č. Furia) bohyněmi pomsty a kletby. V řecké mytologii jim odpovídají Erínye. Dokázali se proměnit v ošklivou příšeru, která měla hadí kůži, ostré zuby a drápy a jeden pár dlouhých křídel se kterými se dokázala hbitě a rychle pohybovat. Chtěla nadvládu nad celým světem i nad Diem a všemi bohy.Dříve byli Furie krásné ženy, ale Athéna, bohyně moudrosti ji zaklela do této podoby za její vládychtivost. Od té doby chce pomstu. Zeus ji zbavil povolení být na Olympu, od té doby žije v jeskyních a skálách.Říká se, že je matka všech netopýrů.