Hydra

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Zpět: Přehled všech jednotek ve hře.

« Milice Bojovník s mečem Práče Lučištník Hoplita Jezdec Válečný vůz Katapult Vyslanec bohů »   « Transportní člun Biréma Ohnivá loď Demoliční loď Rychlá transportní loď Triréma Kolonizační loď »

« Minotaurus Mantikora »   « Kyklop Hydra »   « Harpyje Medúza »   « Kentaur Pegas »   « Kerberos Erínye »   « Griffin Kaledonský kanec »   « Siréna Satyr »   « Ládón Zasetý »

" Jazyk je lepší zbraň než-li meč. " - Euripides.

Hydra

Poseidón Hydra Poseidón
Hydra Náklady Informace o jednotce
Hydra.png
Použití šablonyNáhled šablonyZdrojový kód šablony
Drevo6 750 Přízeň300
Kámen3 500 Obyvatelstvo50
Stříbro4 750 Doba výstavby11:40:00
Hodnota útoku1 310 Hodnota obrany1 400
Rychlost8 Kapacita transportu0

Požadavky

Chrám: 22.úroveň

Bůh: Poseidón

Popis

Účinná v útoku proti: Všem lodím, Hydra
Slabá v útoku proti: Nikomu

Účinná v obraně proti: Všem lodím (nejúčinnější jednotkou vyjma hydry samotné je proti ní Ohnivá loď)
Slabá v obraně proti: Hydra


Poznámka: Pro Hydru

  • neplatí výzkum beranidla v akademii
  • neplatí Diův Příznivý vítr
  • neplatí obrana demoličními loděmi
  • platí výzkum Loďař
  • platí výzkum Matematika
  • platí výzkum Kartografie.


Hydra je postrachem všech mořeplavců, její řev je slyšet na míle daleko a setkání s ní je tou největší noční můrou každého kapitána válečné flotily. Ve jménu boha Poseidóna byla stvořena devítihlavá hydra, jediná mýtická jednotka vytvářena v přístavu. Pohybuje se výlučně po moři, proto jsou její specifické vlastnosti stejné jako u lodí. Hydra je nejsilnější mořská jednotka, nejefektivnější v útoku i v obraně. Na moři nezná přemožitele, snad jen setkání s jinou hydrou jí může způsobit velké škody. Důležité je vědět, že v útoku na ni neplatí obrana demoličních lodí. Její nevýhodou je její cena, rychlost a doba vytvoření.

Legenda

Hydra (latinsky Hydra) je v řecké mytologii dcerou stohlavého obra Týfóna a Echidny, napůl ženy, napůl hada. Sama je obluda s hadím tělem a devíti dračími hlavami.

Žila v bažinách u města Lerny v Argolidě. Ničila okolí, lidé proti ní nic nezmohli, protože z jedné useknuté hlavy vyrostly hned dvě. Jedna z jejích devíti hlav byla dokonce nesmrtelná.