Vulgarity

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Zásady chování na internetu

Nezapomínejte, že na druhém konci jsou lidé, nikoli počítač. To, co napíšete na internetu, byste možná dotyčnému nikdy neřekli do očí. Dodržujte obvyklá pravidla slušnosti normálního života. Co je nevhodné v obvyklém životě, je samozřejmě nevhodné i na internetu.

Než napíšete reakci na něco, co vás velmi rozhořčilo, chvíli počkejte. Vztek po chvíli většinou přejde a komunikace vedená s chladnou hlavou je pro danou situaci daleko prospěšnější. A zlaté pravidlo: Buďte tolerantní k chování ostatních, ale striktní k chování svému.

Urážky na aliančním fóru

Zde je to složité, neboť cokoli, co je psáno v aliančním fóru ve hře, řeší vedení dané aliance a nejde to nahlásit na support hry - herní podpora do aliančního fóra nijak nezasahuje! Je proto potřeba obrátit se buď přímo na vedení vaší aliance (píše-li vulgárně spojenec, stížnost směřovat na jeho nadřízené), nebo na hráče s právem moderátor fóra, vizte obrázek níže, který příspěvek může vymazat.

Rights.png

Práva v alianci jsou detailně rozebrána zde.

Nevhodné názvy měst, herních přezdívek či profilů

I pojmenování měst by mělo být slušné. Vyvarujte se tedy vulgarit - nejsou ani vtipné, ani neukazují bojovnost dotyčného, jak si spousta hráčů myslí. Narazíte-li na nevhodný název polis (města) či obsah profilu, nestyďte se jej nahlásit na support hry. Není to známka udavačství, ale zdravého rozumu a uvědomění si, co do hry patří a co ne. Stejně tak herní přezdívka má být slušná a není-li, daného hráče nahlaste. Z důvodu velkého počtu hráčů a tedy i měst herní podpora aktivně nemůže sama bez vaší pomoci vyhledávat a odstraňovat tyto přestupky.

Malá ukázka nevhodné přezdívky a názvu města:

Mesto.png

Urážky v soukromé zprávě

Jak již bylo zmíněno, vše řešit s chladnou hlavu - a v případě soukromých zpráv to platí dvojnásob. Není vhodné reagovat na urážky urážkou. Jeden z účastníků konverzace může toho druhého nahlásit a potrestáni mohou být oba dva. Argument, že jste se pouze bránili, není herní podporou brán v potaz.

Pakliže vám přijde zpráva s urážlivým obsahem, buď ji smažte, nebo nahlaste kliknutím na Affront.png, čímž budete přesměrováni na další krok, kde minimálně 20 znaky popíšete důvod nahlášení zprávy.

Ukázka toho, jak byste rozhodně neměli reagovat:

Ukazka.png

Poznámka: Pokud vám hráč zaslal v jedné konverzaci více urážlivých zpráv, stačí nahlásit jen jednu, automaticky se nahlásí celá proběhlá konverzace.