Poseidón

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

  Přehled bohů  PortretZeus.png  PortretPoseidon.png  PortretHera.png  PortretAthena.png  PortretHades.png  PortretArtemis.png  FramedAphrodite.png  FramedAres.png 

O bohovi

PortretPoseidon.png

Poseidón je Diův bratr. Z hlubin svého Křišťálového paláce vládne mořím a oceánům. Řečtí námořníci na jeho počest obětovali koně, aby jim byly zaručeny klidné plavby. Poseidón je známý svou záští vůči Odysseovi, jenž oslepil jeho syna Kyklopa Polypherma.

V Grepolis může Poseidón povolávat kyklopy a Hydry jako mýtické jednotky. Kyklop - jednooký obr - je všeobecně silná jednotka, ale je extrémně zranitelný proti bodným útokům. Hydra - devítihlavá obří saň - je jediná mytická mořská jednotka. Je účinná proti všem typům lodí, ale je hodně drahá.

Poseidón je znám díky vládě nad moři, proto se jeho síly specializují na námořní boj. Může ovládat bouři, pomocí níž likviduje nepřátelské flotily, nebo zemětřesení, které boří městské hradby. Poseidón má také dobré stránky - městu dodá dřevo nebo může pomoci vašim námořníkům pracovat rychleji na stavbě lodí.


Božské síly

Dar moře
Vybrané město dostane 800 kusů Dřevo.
Cena: 25 Favor.png
Volání moře
Produkce v přístavu se zvedne o 100% po 12 hodin/rychlost světa.
Cena: 60 Favor.png
Zemětřesení
Městské opevnění nepřítele bude sníženo o 1-3 stupně.
Cena: 350 Favor.png
Mořská bouře
Zničí 10-30% nepřátelských bitevních lodí.
Cena: 280 Favor.png

Mýtické jednotky

Kyklop
Kyklop
Kyklop je jednooký obr extrémně efektivní v útoku, zejména proti harpyjím a kentaurům. Kyklopové jsou i výborní obránci, zejména brání-li město proti útokům střeleckých zbraní. Kyklop má však obrovský handicap, jelikož je nesmírně zranitelný proti útokům bodnou zbraní. Vlastníte-li proto armádu kyklopů, střežte je jako oko v hlavě, neboť napadnou-li vaše město válečné vozy či mantikory, nemáte šanci se ubránit. Náklady
3000 Drevo   240 Přízeň

5000 Kámen   40 Obyvatelstvo
4000 Stříbro   7:58:00 Doba výcviku

Bojové hodnoty
1035 Střelná zbraň   1050 Obrana proti sečným zbraním

8 Rychlost   10 Obrana proti bodným zbraním
320 Kořist   1450 Obrana proti střelným zbraním

Hydra
Hydra

Hydra je postrachem všech mořeplavců, její řev je slyšet na míle daleko a setkání s ní je tou největší noční můrou každého kapitána válečné flotily. Ve jménu boha Poseidóna byla stvořena devítihlavá hydra, jediná mýtická jednotka vytvářena v přístavu. Pohybuje se výlučně po moři, proto jsou její specifické vlastnosti stejné jako u lodí. Hydra je nejsilnější mořská jednotka, nejefektivnější v útoku i v obraně. Na moři nezná přemožitele, snad jen setkání s jinou hydrou jí může způsobit velké škody. Důležité je vědět, že v útoku na ni neplatí obrana demoličních lodí. Její nevýhodou je její cena, rychlost a doba vytvoření.

Náklady
6750 Drevo   300 Přízeň

3500 Kámen   50 Obyvatelstvo
4750 Stříbro   11:40:00 Doba výcviku

Bojové hodnoty
1310 Hodnota útoku   1400 Hodnota obrany

8 Rychlost   0 Kapacita transportu