Harpyje

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Zpět: Přehled všech jednotek ve hře.

« Milice Bojovník s mečem Práče Lučištník Hoplita Jezdec Válečný vůz Katapult Vyslanec bohů »   « Transportní člun Biréma Ohnivá loď Demoliční loď Rychlá transportní loď Triréma Kolonizační loď »

« Minotaurus Mantikora »   « Kyklop Hydra »   « Harpyje Medúza »   « Kentaur Pegas »   « Kerberos Erínye »   « Griffin Kaledonský kanec »   « Siréna Satyr »   « Ládón Zasetý »

" Jazyk je lepší zbraň než-li meč. " - Euripides.

Harpyje

Héra Harpyje Héra
Harpyje Náklady Informace o jednotce
Harpyje.png
Použití šablonyNáhled šablonyZdrojový kód šablony
Drevo2 000 Přízeň85
Kámen500 Obyvatelstvo14
Stříbro1 700 Doba výcviku2:48:00
Sečná zbraň295 Obrana proti sečným zbraním105
Rychlost28 Obrana proti bodným zbraním70
Kořist340 Obrana proti střelným zbraním1

Požadavky

Chrám: 5.úroveň

Bůh:Héra

Popis

Účinný v útoku proti: Lučištník, Mantikora, Harpyje, Kentaur

Slabý v útoku proti: Minotaurus, Kyklop, Medúza, Pegas


Účinný v obraně proti: Jezdec

Slabý v obraně proti: Práče, Katapult, Kentaur, Minotaurus, Mantikora, Kyklop, Harpyje, Medúza, Kerberos, ErínyeHarpyje je dravá okřídlená žena, která je schopna svými drápy zabít desítky obyvatel. Ač se jedná o slabší mýtickou jednotku, v boji se výborně hodí jako útočná síla proti lučištníkům, kentaurům či jiným harpyjím. Velkou výhodou harpyjí je jejich rychlost, neboť se jedná o tvora, který se vyznačuje nadlidskou rychlostí. Harpyje, stejně jako mantikora či pegas, nepotřebuje k přesunu na jiný ostrov transportní člun.

Legenda

Harpyje vystupovaly v několika řeckých bájích. Nejznámější je o slepém Fíneovi, který byl nadán věšteckým uměním, ale protože ho zneužíval, bohové ho oslepili. Jeho druhá manželka Eidothea ho přesvědčila,že za slepotu mohou synové z prvního manželství, které z duše nenáviděla. Podle jedné verze je Fíneus uvrhl do žaláře, podle druhé je nechal zakopat za živa. Proto na něj byl seslán trest neukojitelného hladu a kdykoliv se chtěl najíst, Harpyje přiletěly, vše snědly a co nestačily, to pokálely. Od Fínea byly zahnány až při výpravě Argonautů, kdy byly harpyje nuceny slíbit, že ho již nechají být a nebudou mu dále ubližovat.