Gryf

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Zpět: Přehled všech jednotek ve hře.

« Milice Bojovník s mečem Práče Lučištník Hoplita Jezdec Válečný vůz Katapult Vyslanec bohů »   « Transportní člun Biréma Ohnivá loď Demoliční loď Rychlá transportní loď Triréma Kolonizační loď »

« Minotaurus Mantikora »   « Kyklop Hydra »   « Harpyje Medúza »   « Kentaur Pegas »   « Kerberos Erínye »   « Griffin Kaledonský kanec »   « Siréna Satyr »   « Ládón Zasetý »

" Jazyk je lepší zbraň než-li meč. " - Euripides.

Gryf

Artemis Gryf Artemis
Gryf Náklady Informace o jednotce
Gryf.png
Použití šablonyNáhled šablonyZdrojový kód šablony
Drevo4 100 Přízeň230
Kámen2 100 Obyvatelstvo35
Stříbro5 200 Doba výcviku9:30:00
Sečná zbraň900 Obrana proti sečným zbraním320
Rychlost18 Obrana proti bodným zbraním330
Kořist350 Obrana proti střelným zbraním100

Požadavky

Chrám: 15.úroveň

Bůh: Artemis

Popis

Jedná se o rychlou leteckou jednotku i když o proti Mantikoře má menší útok tak i zároveň náklady na výstavbu jednoho gryfa jsou nižší než u výše zmiňované Mantikory.

Legenda

Gryf (anglicky Griffin nebo Gryphon) je bájný tvor, jehož mytologický původ sahá přinejmenším do 7. století př. n. l. Často je zobrazován se lvím trupem, zadníma nohama a ocasem, a s orlí hlavou, krkem, křídly a pařáty. Gryf byl ochráncem zlatých pokladů a dolů v oblasti Střední Asie. Původně starověké skytské božstvo bylo pak přejato středověkou mytologií a heraldikou. Podle americké etnoložky a folkloristky Adrienne Mayorové je dokonce možné, že na vzniku zkazek o tomto legendárním tvorovi mají podíl fosílie rohatých dinosaurů rodu Protoceratops z mongolské pouště Gobi.