Mírový svět

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Mírový svět

 • Mírový svět má stejné vlastnosti jako svět standardní.
 • Mírový svět je svět, kde není možné kolonizovat město jiného hráče. Jediné dva způsoby jak zabrat město je kolonizací a nebo přebráním města duchů.
 • Na mírovém světe nejsou aktivní divy světa.

Kolonizace

Místa pro zakládání

 • Nové město se dá založit na parcele označené symbolem stavebního kladiva Town found 2.19.png.
 • Tyto parcely jsou zpočátku na menších ostrovech, později i na větších - po rozpadlých městech duchů.
Colonise1.png

Během prozkoumávání mapy světa sis již možná všiml/a šedých vlajek. Tyto vlajky označují místa, kde je možno založit nové město.Předpoklady

Budovy

Jednotky

Pro založení města potřebuješ Kolonizační loď. Tu je možné postavit v přístavu, jakmile byla vyzkoumána, a bude tě stát Wood.png 10 000 Stone.png 10 000 Iron.png 10 000.

Kultura

Musíš mít také dostatek kulturních bodů pro založení nového města. První nové město lze založit či dobýt okamžitě, na další jsou již potřeba další kulturní body.

Průběh kolonizace

Zalozeni.png
Zalozit mesto 1.jpg
Zalozit mesto 2.jpg

Jakmile splňuješ všechny předpoklady, je založení nového města snadné.

 • Nejdříve najdi vhodné místo, které chceš kolonizovat. Je vhodné zvolit místo relativně blízké tvému prvnímu městu, takže tvá kolonizační loď nemusí plout daleko.
 • Začni kliknutím na zvolené místo a jdi do záložky "Založit nové město".
 • Zvol jednotky, které chceš, aby pluly k novému městu. Spolu s kolonizační lodí musíš poslat další jednotky, které ji budou bránit proti možným útokům. Pamatuj, že všechny pozemní jednotky musíš poslat v transportních člunech nebo v rychlých transportních lodích.
 • Jakmile jsi hotov, klikni na tlačítko Založit město, a tvá flotila vypluje.

Poznámka: Kolonizační loď vyslaná k založení nového města už nejde zastavit.


Flotila dorazí na místo za určitou dobu - podle vzdálenosti mezi tvým městem a místem výstavby nového. Jakmile dorazí na místo, dostaneš hlášení, a vojska na tvé kolonizační lodi začnou automaticky stavět první budovy nového města. Stavba prvních budov bude trvat 24 hodin (dle závisloti na rychlosti světa) a suroviny na jejich výstavbu jsou zahrnuty v ceně kolonizační lodi.

Po jejich dostavění budeš upozorněn v Přehled města.


Poznámka: Během zakládání města nikde nevidíme, kde ho vlastně zakládáme. Musíme si to tedy pamatovat ;-)

Nové založené město bude mít postaveny následující budovy 997 bodů
Senát 10
Dřevorubec 15
Statek 10
Kamenolom 15
Sklad 10
Stříbrný důl 12
Kasárna 4
Chrám 1
Tržiště 2
Gratulace - nyní máš druhé město!


Kolonizace nebo dovývání

Na mírovým světě jdou kolonizat nebo mam napsat dobývat města duchů.

Město duchů

Město duchů.JPG Tento strašidelný název neznamená nic jiného, než opuštěné město po hráči, který skončil s hrou nebo si dal nový začátek.

Město duchů se postupně rozpadá (systém mu odebírá jednotlivé úrovně náhodně vybraných budov), až po čase úplně zmizí a na jeho místě je zas prázdná parcela s vlaječkou. Město duchů je zvláštní ještě tím, že v dobývacím systému Vzpoura není nutné v něm vzpouru zakládat, nýbrž pouze "vymlátit" vojsko a poslat klasický kolonizační útok; po jeho dojetí musíte počkat 24 hodin a město je vaše. Pokud v průběhu 24 hodinové lhůty dorazí na kolonizované město útok s kolonizační lodí, nastane boj o město buď obránce město ubrání a zbytky útoku se vrátí nazpět do domovského města nebo útočník porazí jednotky obránce a započne jeho kolonizace.

Ve všem ostatním se chová město duchů jako normální město. Zůstávají v něm původní vojáci, dá se na něj útočit, dá se podporovat, dá se vykrádat (farmařit).


Popis Města duchů

Město duchů vzniká z měst opuštěných hráčem. Když hráč nehraje déle než-li 14dní tj. 2týdny, stává se z jeho města automaticky Město duchů.

Na co se hráči ptali

 • Co se stane s opuštěným městem?
  • Město duchů se pořád ničí, tj. že když majitel skončí a má 8.000bodů, tak za týden má např. 7.000bodů
 • Co je vlastně město duchů? Jak vznikne? Jak/od čeho se odvíjí jeho síla, respektive bych chtěla vedět jestli pokud se na ostrově objeví Město duchů a budu na něj chtít útočit můžu čekat velkou armádu nebo je prázdné???
  • Město duchů je polis, jejiž majitel byl dlouho neaktivní (14dnů), až se mu zrušil účet, nebo si ho sám zrušil. Síla se odvíjí od síli města před transformací tzn. před přechodem normálního města do statusu Město duchů. Pokud na město nechodí moc útoků, lze to solidně farmit. Ale pozor na zapomenutou armádu!
 • Jak můžu opustit město?
  • Nedá se to. Musí ti ho někdo dobýt nebo zruš či restartuj účet.