Město duchů

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Co je to město duchů?

Město duchů.JPG

Tento strašidelný název neznamená nic jiného, než opuštěné město po hráči, který skončil s hraním, nebo začal znovu od začátku.

Město duchů se postupně rozpadá (systém mu odebírá jednotlivé úrovně náhodně vybraných budov), až po čase úplně zmizí a na jeho místě je opět prázdná parcela s vlaječkou pro založení nového města. Město duchů se jinak chová jako normální město. Zůstávají v něm původní vojáci (další nejsou cvičeni), dá se na něj útočit, dá se podporovat, můžete z něho rabovat suroviny.

Jak vzniká?

Město duchů vzniká z měst opuštěných hráčem. Pokud hráč nehraje déle než-li 30 dní*, stává se z jeho města automaticky město duchů.

*Pozn.: Výchozím počtem dnů pro smazání účtu z důvodu neaktivity je 30 dní. Pakliže má ale hráč na účtu zlaté mince a aktivovanou funkci automatického prodlužování, proces se prodlouží.

Vojenské interakce s městem duchů

Útok

Na město duchů se útočí naprosto stejným způsobem jako na kterékoli jiné město. Pokud není častým terčem útoků jiných hráčů, může z něho být i cenný zisk surovin. Pozor ale na zapomenutou armádu!

Převzetí

Převzetí města duchů je odlišné na různých světech, záleží podle tzv. systému dobývání. Na světech se „starým dobývacím systémem“ (Dobývání) je způsob dobytí stejný jako u normálních měst, ovšem s jedním malým rozdílem - pokud město obsazujete a pošlete si sami na sebe útoky , jednotky se po příjezdu do města neobrátí, ale zaútočí. Mějte toto na paměti, ať si sami nesabotujete své vlastní dobývání. Na světech se vzpourou - novým dobývacím systémem - stačí město pouze vybít od veškerého odporu a zaslat kolonizační loď. Poté, co dorazí do města, je město okamžitě vaše. Nevíte, jaké je nastavení vašeho světa? Více informací

Podpora

Město duchů můžete taktéž podporovat (postup se jako u útoku od klasického města opět neliší), je-li to potřebné. Např. obáváte-li se, že vaše město, které chcete získat, ukořistí někdo dříve před vámi. Platí zde ale několik zvláštností. Napadne-li někdo vaši podporu, nezískáte žádné bitevní body. Také se v případě umístěné podpory hlásí ke slovu zub času - jak se město rozpadá, jednotky v něm po malých počtech bez boje umírají, včetně vašich podpůrných vojsk.

Na co se hráči ptali

Co se stane s opuštěným městem?
Postupně se bourá, systém náhodně snižuje úrovně budov. Např. v okamžiku, kdy se z něj stane město duchů, má 8 000 bodů a o týden později pouze 7 500.

Jak/od čeho se odvíjí jeho počet vojsk?
Nové jednotky v něm nejsou rekrutovány, zůstávají v něm pouze tedy ty, které vycvičil jeho původní vlastník.