Simulátor

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

ObranaMimoSimulátorKultura

Zde si v několika bodech popíšeme jednotlivé možnosti simulátoru.

Simulátor

"Simulátor" ti pomůže s možným výsledkem boje. Simulátor má několik částí - Bitevní bonusy, Námořní jednotky a Pozemní Jednotky. Do pozemních jednotek zahrnujeme i jednotky mýtické kromě Hydry. Určitou výjimku tvoří i Mantikora, Pegas a Harpyje, které umějí létat, tudíž nepotřebují při cestě přes moře Transportní čluny. Vlož do simulátoru počet svých jednotek a počet jednotek protivníka. Jednotky se vkládají do políček, kde na obrázku máme vyobrazenou 0. Symbol zkřížených mečů signalizuje útočící vojska. Symbol lebky na zkřížených mečích ukazuje ztráty útočníka. Symbol štítu znamená vojska obránce. Symbol lebky na štítě představuje ztráty obránce. Simulátor je schopen nasimulovat bitvu tak, jak probíhá ve hře. Nejdříve bitvu námořní, a pak bitvu pozemní. Poté simulátor vypočítá ztráty.

alt_text

Volba boha

Pod výběrem pozemních jednotek máme možnost navolit si boha jak u útočníka, tak u obránce. Po navolení příslušného boha se nám u tabla pozemních jednotek objeví mýtické jednotky daného boha.

Bar.jpg

Volba útoku

Zde si můžeme navolit typ útoku.

Downbar.jpg

Přidat vojska

Přidá veškerá vaše vojska, která máte ve městě buď jako obránce, nebo jako útočník. Down bar.jpg

Tlačítko simulace a přeživší vojsko

  • Tlačítko simulace používáme po zadaní všeho potřebného. Po stisknutí proběhne simulace boje.
  • Tlačítko přeživší vojsko používáme po simulaci (za předpokladu, že obránci přežijí jednotky). Po stisknutí se do políček obránce vloží přeživší vojska bránícího hráče.

Tlacitka.jpg

Bitevní bonusy

Bitevní bonusy nám říkají, jaké věci či události ovlivňují bitvu.

alt_text

Je zde několik políček, které si nyní popíšeme.

  • Políčko Pozemní bonus ukazuje, o kolik má obránce či útočník silnější armádu, kde 100 % je normální hodnota. Bonusy se zadávají v okénku, které lze rozkliknout tlačítkem +.jpg
  • Políčko Námořní bonus ukazuje, o kolik má obránce či útočník silnější armádu, kde 100 % je normální hodnota. Bonusy se zadávají v okénku, které lze rozkliknout tlačítkem %2B.jpg
  • Další políčko je štěstí (Symbol čtyřlístku). Štěstí ovlivňuje bojovou sílu útočníka v rozmezí +-30%, kde -30% znamená, že jednotky jsou o 30 % slabší.
  • Políčko morálka (Symbol masky) vyplňujeme pouze, je-li na daném světe aktivní. Morálka ovlivňuje bojovou sílu útočníka, kde 100 % je normální hodnota, tzn. útočník není nijak znevýhodněn. Hodnota 99 % a nižší ukazuje bojovou efektivnost vojska útočícího hráče.
  • Políčko Městské hradby (symbol hradeb). Zde zadáváme Městské hradby obránce. Do simulace se pak obránci přičítá bonus z Městské hradby

Morale.png

Bojové Veličiny

alt_text Zde si popíšeme jednotlivé proměnlivé bojové veličiny. Bojové veličiny zadáváme v okénku, které se zobrazí po kliknutí na symbol +.jpg. Bojové veličiny si popíšeme zleva do prava. Informace o jednotlivých veličinách získáte, když klinete na obrázek veličiny nebo na něm posečkáte kurzorem myší.

alt_text - alt_text - alt_text - alt_text - alt_text - alt_text - alt_text - alt_text - alt_text - alt_text