Mobilní verze

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation
Mobile Banner.png

Mobilní Grepolis & Toolbox

Dne 22. února 2012, představila společnost InnoGames nový způsob, jak můžete bojovat i na cestách. Mobilní Grepolis je lite verzí přístupnou přes prohlížeče v mobilních telefonech, zatímco Grepolis Toolbox je aplikace zdarma, kterou si lze stáhnout na zařízení se systémem

Android z
Mobile googleplay.png
Android toolbox.png

nebo iOS z
Mobile itunesstore.png
Apple toolbox.png


Přihlášení

K přihlášení je potřeba mít již vytvořený účet na Grepolis. Pokud nemáte účet, můžete si vytvořit nový.

  • Pro přístup na český server jdi na následující: .CZ světy

Po přihlášení budete požádáni o výběr světa, na který chcete vstoupit. Níže jsou obrázky přihlašovacích oken.

Login Screen.png
World Select Screen.png


Po zadání přihlašovacích údajů a zvolení světa, budete přesměrování na domovskou stránku, kde je možné vyhledávat svá města za pochodu.

Denní odměna mobile

Denní odměna mobile.JPG

Tvé město za pochodu

Z této obrazovky budete schopni řešit většinu problémů, které ovlivňují vaší říši.

Menu.png


Zde je zobrazeno, jak vypadá domovská stránka a vždy můžete kliknout na tlačítko Domů pro návrat.

Město

Na tomto místě můžete provádět základní úkony denní údržby svého impéria pro každé město zvlášť. V horní části je zobrazeno aktuální množství surovin, populace a víry. Mezi městy lze přepínat pomocí šípek nebo přes klikatelné menu.

V tomto okně lze hlavně sesílat kouzla (pokud máte chrám s bohem), rekrutovat vojska a stavět budovy.

V hlavní části okna jsou také tři ikony: útok, podpora a obchod. Ty poskytují tři mini přehledy, které umožňují další interakci s městem.

Útok

Attack Button.png

Pokud dané město není vaše, nebo pokud chcete "odstřelit příchozí útok, použijte tuto možnost pro poslání útoků. Budete mít možnost zvolit počet jednotek a typ útoku.

Podpora

Support Button.png

Stejně jako možnost útoku, toto vám umožní zvolit vojska a odeslat je na podporu do zvoleného města.

Obchod

Resources Button.png

Toto vyvolá nabídku trhu, která umožňuje obchodovat se zvoleným městem.

Kouzla

City Spells.png

zde jsou zobrazeny všechna kouzla, která mohou být seslána na zvolené město. Je také možné prodloužit trvání některých kouzel použitím zlata, stejně jako je to možné ve hře.

Vojska

Zde jsou informace o všech jednotkách ve městě a také zobrazeny všechny pohyby vojsk do a z daného města.Budovy

City Buildings.png

V této sekci jsou zobrazeny stupně výstavby každé budovy ve zvoleném městě. Po kliknutí na některou budovu budete přesměrování do příslušného menu budovy, ve kterém jsou provádět další akce. Budovy s dalším menu jsou: Senát, Kasárna, Akademie, Přístav, Chrám, jeskyně, Statek, Agora a Tržiště.

Ostrovy


Pomocí přehledu ostrovu může hráč zobrazit podrobnosti každého ostrova, na kterém kontroluje alespoň jedno město. Tento přehled umožňuje hráči přímé interakce s jeho městem nebo městy, dobytými i nedobytými zemědělskými vesnicemi a ostatními městy na ostrově.

Tvá města

Island Cities.png

Pomocí menu nebo šipek na stranách názvu města můžete přepínat mezi ostrovy, na kterých máte města. Toto vám dá základní přehled o aktuálním městě - konkrétně počet jeho bodů.

Dobyté zemědělské vesnice

Zde je seznam všech zemědělských vesnic pod tvou kontrolou. Také je zobrazena jejich nálada, stupeň výstavby, obchodní poměr a je možné vyžadovat suroviny či drancovat.

Po kliknutí na jakoukoliv vesnici budete přesměrování na přehled dané vesnice, kde je možné žádat suroviny, drancovat nebo žádat vojska.

Ostatní města

Tato města jsou všechny zbývající na ostrově. To mohou být města z vaší aliance nebo vašich spojenců. Také jsou zde města nepřátel nebo neutrálních hráčů. Kliknutím na jakékoliv město je možná další interakce jako je útok, podpora, obchod, špehování a sesílání kouzel.

  • Při špehování můžeš vybrat jakoukoliv jeskyni z měst, které vlastníš.

Nedobyté zemědělské vesnice

Poslední možnost zobrazuje všechny vesnice, které zatím nejsou pod vaší kontrolou. Kliknutím na jakoukoliv z nich je možné vyslat útok pro její získání.

Hlášení


Mobile Reports.png

Přehled hlášení ukazuje všechny události, které ovlivňují vaši hru. Všechny možné špehování, obchodu, dokončení výstavby, zakládání měst, bitvy a další hlášení jsou v této sekci.
Prémium


Mobile Premium.png

Tento přehled umožňuje aktivovat jakéhokoliv z pěti poradců a také prodloužit jejich čas, po který ti budou sloužit. Také zde můžeš nakoupit Prémium. Více informací o jednotlivých poradcích a funkcích prémia je možné získat na stránkách Prémium.
Hráčský profil


Mobile Profile.png

Zde je vaše hráčské jméno, aktuální pořadí v žebříčku, jméno aliance, celkový počet bodů a bodový průměr tvých měst.

Je zde také možné vstoupit přímo do seznamu všech vašich měst na daném světě. Stačí kliknout na jakékoliv vaše město.


Nastavení


Zde je vidět zbývající počet dnů dovolené a případná aktivace či deaktivace dovolené. Pro více informací jděte na stránku Dovolená. Také je možno na této stránce nakoupit další dny dovlené, až do maxima 14 dní.

V tomto přehledu lze také zvolit, jaké hlášení si přejete dostávat. Po aktivaci již nikdy nezmeškáte důležité události ve hře.

Vyhledávání hráčů


Mobile Search.png

Zde lze jednoduše vyhledávat ostatní hráče na daném světě. Hledání vám zobrazí jejich profil a dá vám rychlý přehled o tom, jak jejich říše vypadá.Oznámení


Přehled oznámení vám dá vědět, když obdržíte nové hlášení, dokončíte obchod nebo budovu. Toto vám dává rychlá přehled novinek ve vašem impériu. Oznámení je možné smazat, ale hlášení stále zůstanou v přehledu hlášení.

Zprávy


Zde se nachází všechny odeslané a přijaté zprávy. V tomto přehledu je možné zprávy číst, odpovídat na ně a vytvářet nové.

Odhlášení


Po odhlášení budete přesměrování zpět na obrazovku s výběrem světů, kde si můžete vybrat další světy, na kterých máte vytvořený svůj účet.