Z Wiki Grepolis CZ
Přejít na: navigace, hledání

Popis herní funkce Režim dovolené

Popis

Dovca.JPG

Originální text z Nastavení -> Dovolená
Režim dovolené můžeš využívat celkem 42 dní ročně. Tuto dobu si můžeš rozdělit tak, jak se ti to nejlépe hodí. Měj na paměti následující fakt: Po zvolení režimu dovolené trvá ještě 48 hodin, než se opravdu aktivuje. Během této doby na tebe můžou ostatní normálně útočit a ty můžeš také hrát. Nemůžeš už ale na nikoho sám zaútočit a žádné útoky, které by přišly po začátku tvého režimu dovolené, již nebudou dovoleny. Každý rok máš možnost si koupit 14 dnů dovolené navíc.

Začátek roku se odvíjí od data tvé registrace. Příklad: Hráč se registruje 3. 6. 2010. První rok končí 2. 6. 2011 ve 23:59:59 serverového času. Druhý rok pak začíná 3. 6. 2011 v 00:00:00 serverového času.

Datum tvé registrace: XX.X.XXXX

Režim dovolené je možné ukončit pomocí přihlášení nejdříve 24 hodin po zahájení. Později, když dojdou dostupné dny dovolené, se ukončí automaticky. V režimu dovolené tě nemůže nikdo napadnout, tvoje doly ale taky neprodukují žádné suroviny.

Vezmi taky na vědomí, že režim dovolené se automaticky aktivuje ve všech tvých světech.

Důsledky:

 • Nikdo na tebe při režimu dovolené nemůže zaútočit
 • Ty sám okamžitě po zapnutí dovolené nemůžeš odeslat útok na hráče, nicméně je možné až do úplné aktivace dovolené útočit na ostrovní úkoly, zemědělské vesnice a podpora vracející se domovského města, které je pod obležením, se také vrací jako útok.
 • Všechny tvoje surovinové doly (Dřevorubec, Kamenolom a Stříbrný důl) přestanou produkovat suroviny, dokud se zase nepřihlásíš, nebo dokud neskončí režim dovolené
 • Aktivace dovolené na všech tvých světech kde hraješ.

Na co se hráči ptali

 • Mám otázku na dovolenou, než naběhne od zadáni 48 hodin já nemůžu útočit, jen podporovat tuším. Ovšem co když do aktivace dovolene zbývá 1 hodina a nepřítel vyšle 3 hodinový útok to se mu po hodině cesty útok otočí, když mě naběhne z ničeho nic dovolená?
  • Ne! Po dobu 48 hodin od zadání dovolené útoky mohou přijít, poté už prostě ne.
 • Když dám režim dovolená a mám u sebe ve městě podporovací jednotky od jiných hráčů, budou si moci v průběhu mé dovolené své podpory stáhnout z mého města když je budou potřebovat?
  • Jistě že ano. Nemá to s principem dovolené nic společného. Jednotky ve městě hráče s aktivovanou dovolenou zůstanou a jejich majitelé je mohou kdykoliv stáhnout. Pokud však jsou na cestě ke městu a režim se aktivuje -jak podpora, tak případné útoky- se otočí na cestu do svých domovských měst.
 • Jdu do kolonizace, která mi přijde např. dnes večer těsně před desátou, takže poběží do pátku do desítí. Byl by problém, když bych si v pátek odpoledne zapnul dovolenou, protože tu na víkend nebudu? Jen mě zajímá, jestli to ukončí dovolenou? Je to zajímavý, protože tak by se v podstatě dalo kolonizovat bez problémů, ve chvíli kdy se zapne dovolená, všechny útoky na mne se odvolají, tak mám strach jestli mi to neukončí i tu kolonizaci.
  • No, vzhledem k tomu že po té co zapneš dovolenou trvá 48 hodinnež se zapne a po tu dobu nemůžeš útočit na hráče. Tak nevím, jak by jsi tu kolonizaci chtěl schovat za dovolenou

takže když si v pátek zapneš dovolenou tak se ti aktivuje v neděli. Pokud chceš mít na víkend klid tak ji zapni ve čtvrtek ráno, nebo ve středu večer.

 • Hraju ne Deltě už přes rok. Původních 42 dní dovolené jsem vyčerpal. Kdy mi naběhne nová dovolená? Zatím mi to stále píše nulu.
  • Dny by se měly obnovit pokaždé 1x za rok.