Z Wiki Grepolis CZ
Přejít na: navigace, hledání

V Grepolis jsou dva hlavní způsoby získávání nových měst. Můžete získat zcela nové město pomocí Kolonizace nebo jej získat bojem. Právě jeho dobytí je považováno za účinější strategii, nicméně je také náročnjší. I zde existují dvě varianty, podle nastavení světa - Dobývání a Vzpoura. Tato stránka poskytuje rychlý úvod do bojů o město.


Obsazování

Základy

Rabování ostatních měst vám pomůže k růstu a vývoji vašeho vlastního města. Ale abyste opravdu rostli a stali se mocnou říší, budete potřebovat více měst, hlavně na dalších ostrovech. Jak toho dosáhnout se dozvíte níže.

Požadavky

Základní požadavky

Stavební Minimální úroveň Účel
Akademie Akademie Level 28 Výzkum: Kolonizační loď (Akademie Úroveň 13); Dobývání/Vzpoura (Akademie Úroveň 28)
Přístav Přístav Level 10

Nezbytné k vytvoření Kolonizační lodě

Pro dobytí

Nejdříve je potřeba mít dostatek kulturních bodů.V Agoře můžete vidět, kolik jich máte a jak je získat.

Dále je potřeba Kolonizační loď. Její stavba stojí

Jednotka Název Cena
Kolonizační loď Kolonizační loď 10,000 Wood.png 10,000 Stone.png 10,000 Iron.png 170 Pop.png

Samozřejmě musíte mít i dostatek vojáků pro úspěšné převzetí. To proberem níže.

Dobývání

Tento typ obsazování měst je platný na světech se starým způsobem dobývání a je možné použit i na města duchů na světě Hyperboera (kde není možné dobýt aktivní hráče).

Pokud máte dostate kultury, můžete vyslat své vojska na kolonizační lodi k nepřátelskému městu, abyste porazili tamní vojáky a zabrali město.

Ale až dorazíte, a i když porazíte vojska obránce, obvytatelé daného města vás nebudou vítat s otevřenou náručí. Poté na vás mohou jít útoky, které vám budou chtít zničit vaši kolonizační loď. Po vašem úvodním útoku proto zajistěte dostatek pozemních i námřoních jednotek v dobývaném městě pro jeho ochranu.

Vaše obléhací armáda potřebuje jistý čas, aby přesvědčila obyvatelstvo, že jste lepší vládce a mají se přidat na vaši stranu. Toto je fáze obléhání.

Doba obléhání se liší na každém světě. Většinou záleží na rychlosti světa, ale může být nastavena i nezávisle na ní. Výzkumem demokracie se doba obléhání zkracuje o 10 %.

Po dobu obléhání nemá původní majitel kontrolu nad městem. I tak ale vaše vojska mohou být napadnuta, stejně jako je možnost jim poslat pomoc. Blížící se příkazy lze vidět z města, ze kterého byla vyslána kolonizační loď. Pokud vojska přežijí obléhací dobu bez jejich zničení, je město ve vašich rukách.

Všechny budovy a výzkumy, které ve městě byly, vám zůstanou.

Kolonizační loď je zničena, pokud útočních vyhraje pozemní nebo námořní útok, tedy pokud zničí všechny pozemní nebo všechny námořní jednotky a sám nepřijde o veškeré jednotky své.


Vzpoura

Tento typ obsazování měst je platný na světech se vzpourou.

V Akademii vyzkoumejte "Dobývání". To vám umožní vyvolat vzpouru v ostatních městech. Aybste poté město získali, postupujte následovně. Útok vyšlete jako "vzpouru" a poražte alespoň všechny pozemní vojska ve vybraném městě. Poté se tam začne mezi obyvatelstvm schylovat ke vzpouře. Než vzpoura naplno vypukne, bude to trvat 12 hodin od úspěšného útoku.

Během vzpoury je obyvatelstvo města ochotno přijmout vás jako jejich nového vládce. Stačí k tomu jen to, že vykonáte další úspěšný útok (normální), který obsahuje kolonizační loď. Pokud se vám zdaří, je město okamžitě vaše. Nicméně mějte na paměti, že i když se obyvatelstvo bouří proti současnému vládci, ten má po celou dobu plný přístup do města, může rekrutovat a vysílat vojska a povolávat do města podpory. Ty bystě měli samozřejmě zničit před příjezdem kolonizační lodi. Při jejím přijezdu musíte vyhrát jak pozemní tak námořní bitvu!

Máte také jen 12 hodin od vypuknutí vzpoury na to, aby do města dorazila vaše kolonizační loď. Po uplynutí času vzpoura ve městě zmizí.

Doba 12 hodin před vypuknutím vzpoury a 12 hodin jejího trvání je zcela nezávislá na rychlosti světa.

Ve městě může být vyvoláno několik vzpour, ale obsadit město může jen hráč, který ji zde vyvolal.

Hráč nemůže ve městě vyvolat vzpouru, pokud ji již jednou v posledních 24 hodinách vyvolal. Prodloužení doby vzpory tedy není možné.


Města duchů na světech se vzpourou

Na světech se vzpourou můžete samozřejmě obsadit i města duchů. Ale jelikož nikomu nepatří, není třeba zde vyvolávat vzpouru. Staší je vyslat kolonizační loď (spolu s nutnou obranou) pro zabrání města. Pokud loď přežije příjezd, je město okamžitě vaše. Pro toto obsazení nemusíte mít v daném městě vyzkoumáno dobývání.


Byli jste dobyti?

Vaši nepřátelé vám vše vzali? Nemějte obavy, v Grepolisu to pro vás nezanamená konec. Pokud vaše nádherné město připadlo někomu jinému, dostane příležitost zalořit novou říši a tentokráte se vyhnout všem chybám, které jste mohli v předešlém pokusu udělat. Samozřejmě, že při restartu se ocitnete trochu pozadu, ale to je kompenzováno tím, že vaše nové město je umístěno na okraj mapy mezi podobně silné hráče. Takže nový začátek je skvělá přiležitost pro využití všech získaných zkušeností!