Velitel Říma

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation
Rome 2015 Logo.png


V události "Velitel Říma" v roli zkušeného vůdce převezmete velení nad římskou armádou a zúčastníte se nadcházející války. V temných časech vás Říman Marcus Vitellus požádá o pomoc v jeho vojenském tažení za římský trůn. Potřebuje pro svou armádu vaše dovednosti bitvami zoceleného velitele. Jste žádáni o poražení jeho rivala Vespasiana, jenž chce taktéž získat titul císaře. Povedete nejlepší římské vojáky do války, a to se silnou artilérií po ruce. Rozdrtíte nepřátelské legie, získáte exkluzivní odměny a zapíšete se do historie.

Mapa tažení

Rome map.jpg


Útočný plán proti této pevnosti je zobrazen na mapě, kde můžete spatřit všechna bojiště. Každé bojiště je označeno symbolem odvíjejícím se od statusu:

Symbol Význam
Symbol attack.png Toto bojiště může být napadeno vašimi římskými vojáky.
Symbol cooldown.png Toto bojiště bylo napadeno nedávno a musí uplynout nějaký čas, než sem dorazí noví nepřátelé.
Symbol locked.png Dosud jste dost nepokročili, abyste mohli na toto bojiště zaútočit. Vybijte alespoň jednou předchozí bojiště.
Symbol lootable.png Zde se stále nachází nevyzvednutá odměna. Na toto bojiště nebudete moct zaútočit, dokud si svou kořist nevyzvednete.

Čas od času vám bude dána možnost zvolit si mezi dvěma cestami. Je na vás se rozhodnout, po jakých odměnách toužíte! Taktéž se ale můžete vydat vybít každé bojiště!

Bitva proti římským nepřátelům

Jakmile vyberete bojiště, jež má být napadeno, otevře se okno útoku. Síla nepřátel, kteří jsou zde rozmístěni, bude zobrazena vespod, spolu s jejich červeně označenou zbrojí. Své vlastní římské vojáky můžete vybrat v horní části okna, ti jsou tentokrát oděni do modře označené zbroje.

Rome yourarmy.jpg

Prosím mějte na paměti, že každé bojiště má svůj vlastní limit jednotek, které můžete použít. Máte-li více vojáků, než kolik bojiště umožňuje, musíte učinit taktické rozhodnutí, jaký typ a jaké množství pošlete do bitvy. Každá jednotka má své vlastní přednosti a slabiny proti specifickým jednotkám.

Příklad:

Hastatii udělují o 50% více poškození jednotkám Alarii. Pakliže je na bojišti 50 nepřátelských Alarii a vy máte k dispozici 70 Hastatii, je dobré vybrat 50 Hastatii. Bonus k poškození se totiž nepočítá u přebývajících Hastatii. Předpokládejme, že bojiště vás omezuje na použití 80 jednotek, můžete tedy ještě využít zbývajících 30 míst (50 je již obsazeno vámi vybranými 50 Hastatii) podle vašeho osobního vkusu. Nicméně, nebylo by moudré vysílat Legionarii proti Alarii, které udělují jednotkám Legionarii poškození navíc!

Jak můžete vidět, je vyžadována troška strategického myšlení.

Hastatii unit.png
Legionarii unit.png
Saggitarii unit.png
Allarii unit.png
Vexillarii unit.png

Měli byste zvítězit a tím pádem obdržíte odměnu za dané bojiště. Nebo můžete odměnu zanechat na bojišti až do konce události a vyzvednout ji později. Pokud sbíráte odměny, nepřátelé po 4 hodinách bojiště znovu obsadí, ale pokaždé jsou jejich počty větší než předtím. Tímto způsobem můžete opakovaně dostávat stejnou odměnu, zatímco výzva se neustále navyšuje.

Další pozoruhodná funkce je, že dokonce ač je váš útok odražen, ztráty na nepřátelské straně jsou trvalé. Což znamená, že můžete nepřítele udolat několika menšími útoky, až nakonec zvítězíte.

Palba artilérie

Když útočíte na bojiště, můžete použít palbu artilérie pro podporu vašeho útoku. Tím navýšíte morálku vašich vojáků a jejich bojová síla se zvýší o 20%. Po podpoře těžkou palbou budeme potřebovat doplnit munici, což chvíli zabere. Budete-li ale potřebovat, munici můžete získat také za Zlato.

Units artillery.png
Units artillery info.jpg

Římští vojáci

Ačkoli svou cestu dobývání zahajujete s pár vojáky, neměli byste se spoléhat na malou sílu. Následující činnosti ve hře ukáží vaši sílu a vytvoří náhodnou skupinku vojáků, kteří se připojí k vaší armádě:

  • Útočení a bránění
  • Cvičení jednotek
  • Výzkum
  • Výstavba či vylepšování budov
  • Sesílání kouzel
Rome soldiers overview 01.jpg

Když se k vašim řadám přidá skupina vojáků, obdržíte náhodně 8-12 bojovníků (Hastatii, Legionarii, Alarii, Vexillarii). Pamatujte, že můžete nalézt za den nanejvýš 10 skupin vojáků. Samozřejmě můžete také koupit 10 vojáků za Zlato, jež u vás setrvají až do konce události. Cena se navyšuje o základní sazbu po každém nákupu. Cena bude resetována každou půlnoc.

Nikdy neztratíte vojáky, které jste získali. Díky velmi schopnému léčiteli budou po nějakém čase vaši zranění vojáci ošetřeni. Léčitel navštíví váš vojenský tábor každých 7 hodin. Chcete-li připravit svou armádu na akci okamžitě, můžete léčiteli zaplatit nějaké Zlato, aby ihned dorazil.

Troy healer.png

Žebříček

Ranking2.png

Všichni hráči spolu mohou soupeřit v počtu dokončených bojišť za den. Pokaždé, když dokončíte bojiště, obdržíte náhodné množství Bodů cti (nejvíce 10). Žebříček je založen právě na těchto Bodech cti. Nezáleží, jakou odměnu jste vytvořili, vždy máte šanci získat tyto Body.

Denní žebříček

Jakmile dokončíte své první bojiště za daný den, budete zařazeni do denního žebříčku. Vítěz dne (1. příčka) obdrží ocenění a bonus. Každý den v 8 hodin večer bude žebříček vyhodnocen a resetován. Odměny budou přiděleny hned, jak bude hotové vyhodnocení.

Ocenění: Mistr války

Award daily war master.png

Celkový žebříček

Celkové hodnocení bude pracovat skoro stejně jako denní hodnocení, jen nebude resetováno, ale poběží až do konce události. Jakmile událost skončí, deset nejlepších hráčů v celkovém žebříčku obdrží několik bonusových odměn Odměny jsou rozděleny podle pozice v žebříčku, tzn. první 4 nejlepší hráči například vyhrají speciální útočná vylepšení různých sil a absolutně unikátní ocenění.

Ocenění pro 4 nejlepší hráče celkového žebříčku:

Hrdinský velitel 2015

Umístění 1. Umístění 2. Umístění 3. Umístění 4.
Award heroic commander 1.png Award heroic commander 2.png Award heroic commander 3.png Award heroic commander 4.png


Odměny pro 10 nejlepších hráčů celkového hodnocení:

Umístění Odměna
1. Overall lightshipattack30.png 20x O 30% silnější útok ohnivých lodí po dobu 2 dní

Overall culture level.png Jedna celá úroveň kultury

2. Overall lightshipattack30.png 12x O 30% silnější útok ohnivých lodí po dobu 2 dní
3. Overall lightshipattack20.png 15x O 20% silnější útok ohnivých lodí po dobu 2 dní
4. Overall lightshipattack20.png 12x O 20% silnější útok ohnivých lodí po dobu 2 dní
5. Overall lightshipattack20.png 10x O 20% silnější útok ohnivých lodí po dobu 2 dní
6. Overall lightshipattack10.png 14x O 10% silnější útok ohnivých lodí po dobu 2 dní
7. Overall lightshipattack10.png 12x O 10% silnější útok ohnivých lodí po dobu 2 dní
8. Overall lightshipattack10.png 10x O 10% silnější útok ohnivých lodí po dobu 1 dne
9. Overall lightshipattack10.png 8x O 10% silnější útok ohnivých lodí po dobu 1 dne
10. Overall lightshipattack10.png 6x O 10% silnější útok ohnivých lodí po dobu 1 dne

Další ocenění

Ničitel legií

Zabití 250 jednotek Zabití 1 500 jednotek Zabití 5 000 jednotek Zabití 10 000 jednotek
Award crusher of legions1.png Award crusher of legions2.png Award crusher of legions3.png Award crusher of legions4.png

Dobyté zástavy

Vyčištění 3 bojišť Vyčištění 8 bojišť Vyčištění 20 bojišť Vyčištění 50 bojišť
Award captured banners 1.png Award captured banners 2.png Award captured banners 3.png Award captured banners 4.png

Velitel legií

Velte 50 vojákům Velte 200 vojákům Velte 500 vojákům Velte 1 200 vojákům
Award commander of legions1.png Award commander of legions2.png Award commander of legions3.png Award commander of legions4.png

Odměna za splnění

Získáte speciální odměnu za vyčištění posledního bojiště (číslo 34):

Rome victory noneheroworld.jpg

Na světech bez hrdinů hráči dostanou celou úroveň kultury zdarma.

Rome victory heroworld.jpg

Na světech s hrdiny dostanete navíc krom úrovně kultury nového exkluzivního hrdinu zvaného "Afeledés".