Velikonoce 2014

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Velikonoce 2014

Slepicbxb.png Hrdina Jáson prozkoumával podsvětí a podařilo se mu přinést zpět mystické stvoření, kouzelnou slepici. V čase Velikonoc ti umožní využít její speciální síly. Pokud se o ni budeš dobře starat a krmit ji tím, co má ráda, snese ti mystická vajíčka, která obsahují unikátní odměny.

Krmení

Hen.jpg Abys získal vajíčka, musíš vybrat tři typy slepičího krmení. Pořadí, ve kterém je do misky uložíš, nehraje roli a stejný typ krmení je možné zvolit vícekrát.

Poté jen jednoduše klikni na tlačítko "Nakrmit", abys tebou zvolené delikatesy nabídl vybíravé slepici. V závislosti na tvé kombinaci ti snese vajíčko, které může být bílé, bronzové, stříbrné, zlaté nebo barevné. Pokud to bylo poprvé, co jsi danou kombinaci potravy zvolil, bude automaticky uložena v knížce receptů.

Vajíčko se poté otevře a ukáže se ti náhodná odměna. Měj na paměti, že každý typ vajíčka má svou sadu pěti možných odměn, u kterých se možnost jejich získání liší.

Pokud sis nevybral odměnu, nemůžeš slepici znovu krmit.

Kniha receptů

Recipe book2.jpg Kniha receptů automaticky ukládá všechny kombinace, které jsi zatím objevil a ukazuje, jaké krmivo vede k jakému druhu vajíčka. Také zde můžeš vidět, jaké přísady ti do daného receptu chybí. Pokud máš všechny typy slepičího krmení, můžeš je ihned přidat do mísy kliknutím na tlačítko.

Navíc ti kniha receptů ukazuje, které vajíčko obsahuje které odměny. První tři odměny mají 25% pravděpodobnost, že se z vajíčka vyklubou. Šance získat čtvrtou odměnu je 15 % a u páté odměny je pravděpodobnost jen 10 %.

Jak získat slepičí krmivo

Receive chickenfeed.jpg

Při každém splnění ostrovního úkolu obdržíš slepičí krmivo. Množství krmiva závisí na tom, jak často se ti ostrovní úkoly zobrazují (a tudíž na počtu tvých bodů). Nicméně, pokud se ti úkoly zobrazují méně často, dostaneš za ně více krmiva. Teoreticky může každý hráč získat za den 12 kousků krmiva. Pamatuj, že pravděpodobnost najít určitý typ krmiva není u všech stejná. Můžeš například najít více zrní a trávy nebo najdeš medu.

Samozřejmě můžeš také zakoupit krmivo za zlaté. Pamatuj ovšem, že každým nákupem daného typu krmiva jeho cena roste. Tento cenový růst bude resetován každý den o půlnoci pro všechny typy krmiva.

Postup a odměny

Vedle slepice můžeš vidět vodorovnou lištu pokroku, která se naplní s každým vajíčkem, které slepice snese nezávisle na jeho barvě. Jakmile vyprodukuješ 20 vajíček, obdržíš služby kupce na 2 týdny zdarma. Na světech, kde jsou hrdinové, místo toho obdržíš 30 mincí války a 30 mincí moudrosti.

Za 40 vajíček obdržíš celý kulturní stupeň! Kulturní body, které jsi sesbíral během hry ti samozřejmě zůstanou a stále se budou počítat v postupu k dalšímu kulturnímu stupni. Takže nemusíš čekat na vhodný okamžik, než získáš tuto odměnu.


Ceny

Běžná ocenění
Colourful easter 1.png Colourful easter 2.png Colourful easter 3.png Colourful easter 4.png Jásonova slepice z podsvětí snesla na Velikonoce 2014 1 barevná vejce. Jásonova slepice z podsvětí snesla na Velikonoce 2014 2 barevná vejce. Jásonova slepice z podsvětí snesla na Velikonoce 2014 3 barevná vejce. Jásonova slepice z podsvětí snesla na Velikonoce 2014 4 barevná vejce.
Friend of the hen 1.png Friend of the hen 2.png Friend of the hen 3.png Friend of the hen 4.png Jásonova slepice z podsvětí snesla na Velikonoce 2014 1 vejce. Jásonova slepice z podsvětí snesla na Velikonoce 2014 5 vejce. Jásonova slepice z podsvětí snesla na Velikonoce 2014 20 vejce. Jásonova slepice z podsvětí snesla na Velikonoce 2014 40 vejce.