Z Wiki Grepolis CZ
Přejít na: navigace, hledání
GoldExchangeLogo.png

Popis

Použijte Výměnu zlatých mincí(VZM)/Směnárnu ke koupi a prodeji surovin za zlaté mince. Výměna zlatých mincí nahrazuje naši starší funkci Obchodování za zlaťáky, ale místo toho, aby se spoléhala na hráče, kteří navzájem vytvářejí obchody, stává se VZM centralizovaným trhem se zlatem pro každé moře a zajišťuje, že suroviny jsou pro vás vždy k dispozici, pokud chcete!

Jak funguje Výměna zlatých mincí?

Ve VZM jste schopni nakupovat a prodávat suroviny za zlaté mince. Nabízené ceny se budou lišit v závislosti na tom, kolik je zásob surovin, které se snažíte koupit nebo prodat. Když někdo prodá suroviny, prodané množství půjde do zásob výměnou za zlato. Touto transakcí se zvyšuje celkový stav těchto zásob a v důsledku toho cena klesá. Jakmile někdo suroviny zakoupí, dané množství je odečteno ze skladu a posláno hráči, zlato je hráči odečteno. Výsledkem je zvyšující se cena surovin v závislosti na snižujícím se jejich dostupném množství.

GoldExchangeWindow.png


VZM je k dispozici na vašem trhu od úrovně 3 a výše.

Zásoba směnárny - Zásoba směnárny je aktuální množství surovin v zásobě. To se zvýší pokaždé, když někdo prodá suroviny do směnárny (pokud není sklad již plný) a naopak se sníží vždy, když někdo suroviny za zlaté nakoupí (pokud není sklad prázdný).

Kapacita směnárny - Každý druh surovin (stříbro, dřevo a kámen) má ve směnárně určitou maximální kapacitu. Jakmile je jí dosaženo, nemůžeš do směnárny prodat žádné další suroviny až do doby, kdy se místo opět uvolní (tím, že někdo surovinu zakoupí). Nicméně kapacita se může v závislosti na využívání směnárny měnit. Více informací naleznete v sekci Zdanění a růst níže.

Poměr výměny - Zobrazuje poměry pro nákup suroviny. Tato hodnota se bude neustále měnit v závislosti na množství, dostupném k nákupu. Ceny nákupu a prodeje se budou upravovat, aby se zajistil co nejvýhodnější poměr při každém využití směnárny. Změna dokonce může proběhnout i když budete zrovna provádět transakci, když se ve finálním potvrzovacím okně cena změní. Buď bez obav, vždy budeš vědět co obdržíš ještě před potvrzením.

Koupě surovin za zlaté mince

Aby ses dostal ke Směnárně, otevři tržiště v přehledu města a pak klikni na záložku Výměna Zlatých Mincí. V okně se ti otevře "Nákup surovin", tam vyplň kolik surovin jednoho druhu chceš koupit. Pod vyplněnými políčky pak vidíš odhad zlatek. Klikni na "Najít nejlepší poměr" a objeví se ti okno s potvrzením množství surovin, které obdržíš a kolik zlatých tě tato transakce bude stát. Klikni na "Potvrdit obchod" a tím suroviny zakoupíš.

ConfirmOrderBuy.png


Současně můžeš obchodovat pouze s jedním typem suroviny. Například si nemůžeš vybrat nákup 1000 ks dřeva a 1000 ks kamene ve stejné transakci, protože sazby pro každou surovinu se liší.

Prodej surovin za zlaté mince

Aby ses dostal ke Směnárně, otevři tržiště v přehledu města a pak klikni na záložku Výměna Zlatých Mincí. Potom klikni na záložku "Prodej surovin", tam vyplň kolik surovin jednoho druhu chceš prodat. Pod vyplněnými políčky pak vidíš odhad zlatek, které za svůj prodej obdržíš. Tato částka není pevná, dokud neklikneš na "Najít nejlepší poměr". Poté se ti objeví okno s potvrzením množství zlatek, které obdržíš. Klikni na "Potvrdit obchod" a tím suroviny prodáš.

ConfirmOrderSell.png


Současně můžete obchodovat pouze s jedním typem surovin. Například si nemůžete zvolit prodej 1000 ks dřeva a 1000 ks kamene ve stejné transakci, protože sazby pro každou surovinu se liší.

Trvání obchodu

Jakmile je objednávka potvrzena, suroviny ti budou ze směnárny odeslány. Měj prosím na paměti, že suroviny nedorazí oknamžitě a je třeba na jejich doručení počkat, stejně jako jiné obchodní transakce.

TradeDropdown.png


Zdanění a růst

Při nákupu surovin ze směnárny bude malá část výnosů automaticky odložena, aby se zvýšila její kapacita pro obchodovaný zdroj. Směnárny na jiných mořích se také každý den posunou v kapacitě a zásobách, aby se zmírnily rozdíly v jejich cenových sazbách. V praxi to znamená, že směnárny, ve kterých probíhá mnoho obchodů, pomohou podpořit směnárny s nižším využitím, aby se zlepšil výnos právě těch menších z nich. To pomůže jejich růstu napříč světem spolu s tím, jak se svět přirozeně rozšiřuje.