Sparta vs Hádes

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation
Spartavshades Logo.png


Během této události se mrtví začali v Hádově říši temnoty seskupovat. Pohřbeni mimo město, teď opět povstanou. Chlad a smrt se pokoušely prosekat si Hádovým jménem cestu skrz naše řady. Nyní své mrtvé Hádes vysílá jedním z vlastních portálů, aby ničili a vnášeli chaos. Rozhodli jste se proto povolat Lysandera Spartského a spolu s ním i mocné spartské válečníky, kteří vás budou následovat. Nyní je už jen a jen na vás zahnat tyto zlovolné stvůry a uzavřít tento hrůzný portál, který pro ně Hádes otevřel.

Mapa kampaně

Spartavshades map new.png

Plán útoku na nemrtvé je vyznačen na mapě, na které můžete spatřit i všechna možná bojiště. Každé bojiště je znázorněno symbolem, který se odvíjí od jeho stavu:

Symbol Význam
Spartavshades symbol attack.png Vaši spartští válečníci mohou toto bitevní pole napadnout.
Spartavshades symbol cooldown.png Dané bojiště bylo napadeno nedávno a nějaký čas musí uplynout, než sem dorazí další nepřátelé.
Spartavshades symbol locked.png Dosud jste nepokročili dostatečně na to, abyste zde mohli bojovat. Musíte se nejprve probojovat předchozími bojišti.
Spartavshades symbol lootable.png Na tomto bitevním poli stále čeká odměna na své vyzvednutí. Dokud si ji neuzmete, nebudete zde moci znovu bojovat.

Čas od času vám bude dána možnost rozhodnout se mezi dvěma cestami. Je na vás, o jaké odměny se rozhodnete usilovat! Nic vám ale ani nebrání v tom vyčistit všechna bojiště!

Pod odpočtem vlevo nahoře můžete nalézt dvě tlačítka:

Spartavshades maximize window.png

Prvním tlačítkem se okno události roztáhne na největší možnou velikost, podle rozlišení vaší obrazovky. Tím byste měli mít o mapě lepší přehled, resp. o jejích rozličných bojištích a jejich propojeních. Implementovali jsme taktéž zoom mapy. Jednoduše rolujte kolečkem myši a mapa se bude oddalovat či přibližovat.

Tím druhým tlačítkem je malé „i“, které zastupuje informace. Jeho stisknutím se otevře pop-up okno, kde si můžete znovu projít všechny tutoriálové kroky.

Bitva proti Hádovým vojskům

Okno útoku se otevře pouze tehdy, pokud si zvolíte to bitevní pole, na kterém lze i bojovat. Nepřátelé, kteří jsou zde rozmístěni, budou zobrazeni dole, a to společně se svými počty a fialovou uniformou. V horní části okna si pak můžete vybrat mezi svými spartskými válečníky. Ti jsou oděni červeně.

Bettleground 2018.png

Mějte prosím na paměti, že každé bojiště má své omezení v tom, kolik jednotek na něj můžete vyhranit. Pakliže je pod vaším velením více vojáků, než kolik jich dané bitevní pole umožňuje nasadit, budete muset udělat taktické rozhodnutí jaký typ jednotky do boje poslat a kolik jich poslat. Každá jednotka má proti jiným určitým typům své přednosti a slabiny.


Příklad:

Spartský šermíř uděluje Hádovým jezdcům o 50% více poškození. Je-li bojiště obsazeno 50 Hádovými jezdci a vy máte 70 spartských šermířů připravených se zapojit, je dobrý nápad jich vybrat 50, neboť útočný bonus se pro nadbytečné šermíře nezapočítává. Předpokládejme, že dané bitevní pole vás omezuje na vyslání max. 80 vojáků. Zbývajících 30 míst (50 jich je zabráno šermíři) tedy můžete obsadit dle vlastní chuti. Nebylo by ale příliš moudré posílat spartské lučištníky, jelikož těm by Hádovi jezdci udělili poškození navíc!

Jak si tedy můžete všimnout, je zapotřebí špetka strategického důvtipu.

Spartavshades unit1.png
Spartavshades unit2.png
Spartavshades unit3.png
Spartavshades unit4.png
Spartavshades unit5.png

Zvítězili jste. Za ono bojiště tedy obdržíte jeho odměnu. Tu zde můžete zanechat až do konce události, abyste si ji mohli kdykoli jindy během ní vyzvednout. Čtyři hodiny od sebrání odměny nepřátelé toto bojiště opět obsadí, tentokrát ale v ještě hojnějším počtu než předtím. To si lze vysvětlit tak, že všimne-li si Hádes nějakého slabého místa ve své obraně, bude ho chtít posílit. Tímto způsobem můžete opakovaně získávat stejnou odměnu, zatímco ale výzva neustále roste.

Dalším pozoruhodným faktem je, že dokonce i když jste při útoku poraženi, ztráty na soupeřově straně jsou trvalé. Což znamená, že nepřítele můžete napadat mnohočetnými útoky menšího rázu, a to tak dlouho, než nakonec stejně vyhrajete.

Spartský kapitán

Když táhnete na nějaké bitevní pole, můžete svůj útok podpořit spartským kapitánem. Ten pozvedne morálku vašich mužů, čímž se v bitvě stanou efektivnějšími a jejich bojová síla tak vzroste o 20%. Poté, co vás takto podpoří, je kapitán na nějaký čas nedostupný. Za zlaté ho ale na dané bojiště můžete okamžitě povolat.

Spartavshades captain.png
Spartavshades captain info.png

Spartští válečníci

Byť jste svou dráhu dobyvatele započali s hrstkou věrných válečníků, neměli byste na tak malou sílu spoléhat. Následující herní aktivity dokáží vaši moc a podnítí tak náhodnou skupinu vojáků přidat se k vám:

  • Útočení a bránění se
  • Výcvik dalších vojsk
  • Výzkum
  • Výstavba budov anebo jejich rozvíjení
  • Sesílání kouzel
Spartavshades units overview.png

Tím, že se do vašich řad připojí skupina vojáků, získáte 8 až 12 náhodných bojovíků (spartské šermířů, lučištníků, práčat, jezdců či hoplitů). Pamatujte, že těchto skupin můžete denně nalézt nanejvýše 10. Za zlato si ovšem že můžete také koupit dalších 100 vojáků, kteří s vámi vytrvají až do konce této události. Cena za jeden typ jednotky se s každým jejím nákupem navyšuje o svou původní hodnotu, jejíž suma se ale o půlnoci každého dne vrátí zpět na původní částku.

O vojáky, které jste jednou získali, nikdy nepřijdete. Muži, kteří byli v bitvě raněni, se díky velice zdatnému léčiteli po nějakém čase opět vzpamatují. Aby ošetřil všechny raněné, tak váš vojenský tábor navštíví každých 6 hodin. Jestli chcete mít vojsko připravené na akci okamžitě, léčiteli můžete zaplatit zlatem a on posléze dorazí.

Spartavshades healer new.png

Žebříček

Spartavshades ranking.png

Všichni hráči spolu, co se dokončených bojišť týká, navzájem soupeří. Pokaždé, co vyčistíte nějaké bitevní pole, obdržíte náhodné množství bodů cti (až do výše 10 bodů), přičemž právě na těchto bodech je žebříček založen. Vůbec nezáleží na tom, jakou odměnu jste sebrali nebo kolik nepřátelských jednotek jste porazili - šanci získat body cti máte stejnou.

Denní žebříček

Do seznamu denního žebříčku budete okamžitě zařazeni poté, co v daný den probijete odpor alespoň na jednom bitevním poli. Vítěz dne (1. příčka) získá ocenění a efekt. Tento žebříček je každý den ve 20 hodin vyhodnocen a resetován. Odměny jsou rozdány, jakmile je dokončeno i vyhodnocení.

Ocenění: Žijící legenda

Spartavshades award daily.png

Celkový žebříček

Celkový žebříček není od toho denního příliš odlišný, akorát se neresetuje, ale běží až do konce události. Deset nejlepších hráčů na seznamu celkového žebříčku obdrží po konci události několik bonusových odměn. Odměny jsou rozděleny dle pozice v žebříčku, což znamená že první čtveřice hráčů získá krom vylepšení útoku o různé síle i velmi zvláštní/unikátní ocenění.


Ocenění pro 4 nejlepší hráče v celkovém žebříčku:

Hrdinský Sparťan

Úroveň 1 Úroveň 2 Úroveň 3 Úroveň 4
Spartavshades award overall 1.png
]
Spartavshades award overall 2.png
]
Spartavshades award overall 3.png
]
Spartavshades award overall 4.png
]


Odměny pro 10 nejlepších hráčů celkového žebříčku:

Umístění Odměna
1 Overall lightshipattack30.png 20x o 30% silnější útok ohnivých lodí po dobu 2 dní

Overall culture level.png Celá jedna úroveň kultury

2 Overall lightshipattack30.png 12x o 30% silnější útok ohnivých lodí po dobu 2 dní
3 Overall lightshipattack20.png 15x o 20% silnější útok ohnivých lodí po dobu 2 dní
4 Overall lightshipattack20.png 12x o 20% silnější útok ohnivých lodí po dobu 2 dní
5 Overall lightshipattack20.png 10x o 20% silnější útok ohnivých lodí po dobu 2 dní
6 Overall lightshipattack10.png 14x o 10% silnější útok ohnivých lodí po dobu 2 dní
7 Overall lightshipattack10.png 12x o 10% silnější útok ohnivých lodí po dobu 2 dní
8 Overall lightshipattack10.png 10x o 10% silnější útok ohnivých lodí po dobu 1 dne
9 Overall lightshipattack10.png 8x o 10% silnější útok ohnivých lodí po dobu 1 dne
10 Overall lightshipattack10.png 6x o 10% silnější útok ohnivých lodí po dobu 1 dne

Další ocenění

Vykupitel mrtvých

Zabití 2 500 jednotek Zabití 15 000 jednotek Zabití 50 000 jednotek Zabití 100 000 jednotek
Spartavshades award crusher 1.png
]
Spartavshades award crusher 2.png
]
Spartavshades award crusher 3.png
]
Spartavshades award crusher 4.png
]

Bitevní stratég

Vyčištění 3 bojišť Vyčištění 8 bojišť Vyčištění 20 bojišť Vyčištění 50 bojišť
Spartavshades award captured 1.png
]
Spartavshades award captured 2.png
]
Spartavshades award captured 3.png
]
Spartavshades award captured 4.png

Velitel Sparťanů

Velte 500 vojákům Velte 2 000 vojákům Velte 5 000 vojákům Velte 12 000 vojákům
Spartavshades award commander 1.png
]
Spartavshades award commander 2.png
]
Spartavshades award commander 3.png
]
Spartavshades award commander 4.png
]

Odměna za finální boj

Po prvním zlikvidování odporu na posledním bojišti (číslo 33) obdržíte speciální odměnu.

Spartavshades victory noneheroworld.png

Na světech bez hrdinů získají všichni hráči celou úroveň kultury zdarma.

Spartavshades victory heroworld new.png

Na světech s hrdiny získáte krom této úrovně kultury zdarma i nového exkluzivního hrdinu.

Spartavshades OneOffrewards new.png