Přehled zemědělské vesnice

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Zpět: Prémium

Přehled zemědělské vesnice

Přehled tvých zemědělských vesnic ještě zjednoduší kontrolu nad tvými dodávkami surovin a cílené plnění skladů ve tvých městech na příslušném ostrově. Jedním kliknutím můžeš od svých zemědělských vesnic požadovat všechny připravené náklady – nebo můžeš vybrat pouze jednotlivé zemědělské vesnice a mít tak ještě lepší kontrolu. Kromě toho můžeš prostřednictvím tohoto přehledu také své zemědělské vesnice na příslušném ostrově drancovat.

Při výzkumu Kořist Kořist‎ vám Zemědělská vesnice ti nabídne na výběr osm surovin namísto čtyř.

Celkový vzhled

vesnice


Ovládání a práce

Postup

  • Vpravo nahoře zvolíme buď záložku požadování, nebo drancování. Výběr závisí na aktuální náladě zemědělských vesnic, v případě drancování na jejím vybraném poklesu a na vyzkoumané/nevyzkoumané Diplomacii v akademii daného města. Jak požadování, tak drancování jsou na naprosto stejném principu používání přehledu (jediný rozdíl je samozřejmě v poklesu nálady a získaných surovinách).


  • Vlevo je seznam měst a ostrovů. Pod každým ostrovem lze vybrat jen jedno město, které si od všech zemědělských vesnic vezme suroviny, nebo je potřeba zemědělské vesnice přerozdělit mezi svá města na ostrovech jejich odoznačením. (stejně jako u neprémiového vybírání surovin totiž zemědělské vesnice produkují zvlášť pro hráče a ne zvlášť pro každé město). Můžeme tedy vybírat jakékoliv město na jakémkoliv ostrově, dokonce si vybrat jen některé zemědělské vesnice.


  • U každého města máme přehled o aktuálním stavu surovin, kapacitě skladu a volných obyvatelích. Toho je možno využít pro účel, abychom zbytečně neztráceli suroviny a před výběrem surovin jejich část dobře utratily tak, aby se vešly do skladu i ty získané. Nemusíme však nic počítat...


  • V dolním okně Volby si zvolíme čas, po jaké době bude možný další výběr surovin, od čehož se odvíjí jejich aktuální příjem. Následně to napíše, kolik surovin od všech zemědělek celkem získáme (vísky, jejichž náklady ještě nejsou připraveny či nejsou označeny, nebudou zohledněny) a u drancování také, jaký bude pokles nálady.

Dále to ukáže množství surovin, které budou k dispozici po jejich požadování nebo drancování společně s předchozím stavem. Jestliže tento počet překročí kapacitu skladu a strádali bychom, před výběrem surovin budeme upozorněni červeným zbarvením nějakého/nějakých čísel. Právě proto nemusíme nic počítat a můžeme okamžitě reagovat.


  • Kliknutím na Požadovat/Drancovat získáme dané suroviny, u drancování poklesne nálada.

Stejně jako u běžného drancování se suroviny připíší do aktuálního města, tzn. město vybrané v levém okně, a ne do jiného (což by ani nešlo).


  • Jen od těch zemědělských vesnic, které jsou automaticky označeny a mají zelenou vlaječku, je možné v tu chvíli vybírat suroviny. Vísky „zatmavené“ s červenou vlaječkou nejsou dobyty. Vísky, které nejsou automaticky označeny, mají uvedený čas dalšího možného výběru surovin a v okně Volby ukazují nulovou změnu surovin, popř. nulový pokles nálady, nejsou na další výběr surek připraveny.


  • U každé vísky je kromě toho možné operativně zjistit jejich náladu, úroveň výstavby a poměr obchodu. Při kliknutí na název zemědělky v BB-kódu od ní můžeme ještě navíc vyžadovat jednotky, obchodovat s ní, posílat jí suroviny, dokonce z ní i vybírat surky, a dobývat nedobyté, a to vše jako při běžném užívání zemědělek bez prémia.


Tímto způsobem můžeme rychle projít všechny ostrovy se všemi našimi městy, z nichž od zemědělských vesnic získáme suroviny v mnohonásobně větší rychlosti. A právě k tomu je tento přehled tak užitečný; čím více máme měst, tím více času nám to ušetří.

Celkově tento text vypadá složitě, ale každý se v tomto přehledu zemědělských vesnic naučí velmi rychle chodit. Především jde stejně jen o prosté vybírání surovin.