Inventář

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Inventář

Inventář slouží k uložení odměn, které jste získali z různých událostí (např. Halloween), ale nechcete je použít okamžitě. Inventář je dostupný na každém světě zvlášť - není tedy společný pro všechny světy.

Umístění

Otevřít jej můžete na horním panelu kliknutím na malý váček, přičemž malé číslo v levém horním rohu ikonky značí, kolik míst (slotů) je v inventáři zaplněno. Pakliže je toto číslo zabarveno červeně, jsou využita všechna odemčená místa.

Inventposit.png
Umístění inventáře

Místa

Každý inventář obsahuje celkem 20 pozic, do kterých můžete ukládat své předměty. Prvních 10 míst je vám automaticky odemčeno zdarma, přičemž každou z dalších 5 pozic můžete odemknout za 50 zlatých a posledních 5 míst již za 100 zlatých. Na jedno místo lze uložit pouze jeden předmět, nelze skládat více kusů předmětů (byť zcela stejných) na jednu pozici.

Inventory.png

Rozšířený inventář

Při určitých událostech (jako např. Perské dobývání), kdy po splnění daného cíle obdržíte větší počet odměn najednou, se vám tyto odměny ukládají právě do tzv. rozšířeného inventáře. Stejně jako u klasických 20 slotů, i zde odměny setrvávají až do doby, kdy je aktivujete na jednom ze svých měst.

Uložení a vyzvednutí odměny

Jak již bylo zmíněno, uložit můžeme jakékoli odměny z ostrovních úkolů či událostí a ponechat si je na pozdější užití. Ale jak na to? Klikněte na danou odměnu a vyberte StoreRew.png z rozbalené nabídky.

Stored.png


Ukázka uložení odměny z ostrovního úkoluPrincip aktivace odměny je stejný - po otevření inventáře a zvolení města, ve kterém budete odměnu aktivovat, vyberte danou odměnu, klikněte na ni a klepněte na AcceptRew.png, kliknutím na RemoveRew.png odměnu nenávratně odstraníte.

Poznámky

  • Zakoupené pozice se nepřenášejí ze světa na svět - na každém světě je zapotřebí je odemknout znovu, chcete-li je používat.
  • Obsah inventáře se po restartu hry vyprázdní, do výchozího stavu je upraven i počet odemčených slotů.
  • Po ztrátě posledního města (dobytí hráče) zůstává inventář nedotčen.