Halloween 2013

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Halloween 2013O čem tato událost je?

Demokritos, alchymista a filozof, ti laskavě nabídl své služby. Můžeš mu předat strašidelné ingredience a on je přetvoří do užitečných odměn.


Sbírání přísad

Abys započal svou dráhu alchymisty, budeš potřebovat přísady. Hlavní cestou, jak je získat, je plnit ostrovní úkoly. Množství přísad, které získáš, záleží na celkovém počtu tvých bodů:

Počet bodů Přísad za ostrovní úkol
< 10 000 1
10 000 - 50 000 2
> 50 000 4


Různé druhy přísad obdržíš náhodně, ale některé jsou vzácnější než jiné. Další způsob, jak získat přísady, je jejich nákup za zlato. Měj na paměti, že cena přísady se zvyšuje s každým nákupem. Cena bude resetována zpět jednou denně (o půlnoci).


Vaření

Alchemy.jpg

Abys mohl vytvořil odměnu, musíš na alchymistický stůl položit přesně tři přísady, jaké sám vybereš. Pořadí přísad nehraje roli.

Jakmile byly zvoleny tři přísady, objeví se tlačítko "Vařit". Pokud na něj klikneš, přísady zmizí a objeví se odměna. Pokud jsi tuto kombinaci přísad použil poprvé, recept se ti sám uloží do knihy receptů.

Vytvořené odměny buď můžeš uložit do svého inventáře, ihned je použít na zvolené město nebo je zničit.

Pokud použiješ efekt, který časem vytváří jednotky, zkontroluj si, zda má tvé město dostatek volné populace. Jinak vytvářené jednotky přijdou vniveč.


Kniha receptů

Recipe book.jpg

Kniha receptů obsahuje všechny kombinace receptů, které jsi zatím objevil.

Obsahuje také dva druhy filtrování:

- "Zobrazit všechny recepty" zobrazí i ty recepty, které nemůžeš aktuálně vytvořit kvůli chybějícím přísadám.
- "Zobrazit pouze dostupné recepty" zobrazí pouze ty, ke kterým máš všechny potřebné přísady.

V knize receptů na levé straně můžeš zaškrtnout specifické přísady, abys zobrazil jen recepty, které tyto zvolené přísady obsahují.

Pokud je zde nějaká odměna, kvůli které potřebuješ znát recept okamžitě (místo zkoušení), můžeš také pro tuto odměnu koupit náhody recept za zlata.


Zkratky

Jsou zde také některé klávesové zkratky, pokud bys chtěl zvýšit svou efektivitu. Při podržení klávesy ALT a kliknutím na přísady budou automaticky přidány na stůl misté toho, abys je musel chytit a přetáhnout.

Při podržení klávesy SHIFT a kliknutí na přísadu se na stůl přidá tolik přísad daného typu, kolik je možné.