Grepolis App

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation
Ios app icon.png

Grepolis aplikace poskytuje příjemný způsob hraní Grepolisu na tvém mobilním zařízení a poskytuje přístup ke všem důležítým herním prvkům, které jsou potřeba ke správě tvého herního účtu. Tato wiki stránka ti pomůže s používáním aplikace popisem rozhraní a také zobrazením několika rozdílů mezi aplikací a browser verzí.

Aplikace je dostupná pouze pro iOS a Android.

Dostupnost


.CZ
Google play.png
Apple store big.png


Požadavky

Zařízení iOS

 • iPod touch 5, iPhone 5, iPad 2, iPad mini, nebo iPad s Retina Displayem
 • iOS 7 nebo vyšší
 • internetové připojení na tvém zařízení

Zařízení Android:

 • Android 2.3 nebo vyšší
 • 160dpi rozlišení nebo vyšší
 • internetové připojení na tvém zařízení

Hlavní vlastnosti

 • Rychlá a jednoduchá správa účtu
 • Plná podpora mobilního přístupu
 • Push notifikace
 • Jednoduchá dotyková gesta

Pokud jsi novým hráčem, můžeš zvolit možnost hraní bez registrování si účtu. Tato možnost automaticky vytvoří hostovací účet. Abys ovšem uložil svůj pokrok ve hře, budeš si později muset účet založit. Toto bude zpřístupněno jako speciální část průvodce. Daný herní úkol tě požádá o výběr jména a registraci svého účtu.

App direct play 1.pngPokud jsi již hrál browserovou verzi hry, můžeš použít přihlášení pro přístup do hry s již existujícím účtem. Můžeš si ale také registrovat nový účet použitím registrační obrazovky na aplikaci. Pamatuj ale, že na jednom světě můžeš mít aktivní pouze jeden hráčský účet.

App login.png App register.png


Uživatelské rozhraní

Vrchní menu

Vrchní menu je zobrazeno v celé aplikaci bez ohledu na to, v které obrazovce se nacházíš (např. přehled ostrova nebo města).App top menu.pngToto menu zobrazuje tvé aktuální suroviny (dřevo, kámen, stříbro, volné obyvatele a zlato), aktuální pořádí v žebříčku, aktuální město, uctívahého boha v tomto městě, množství víry tohoto boha a důležité události, jako například příchozí útok. Ikona útoku bude svítít pouze tehdy, pokud bude veden nějaký útok na některé z tvých měst.

Dotyková gesta

Gesture Akce Výsledek
Dotyk

App tap.png

 1. Dotyk na ikonu žebříčku.
 2. Dotyk na obrázek boha.
 3. Dotyk na název města.
 4. Dotyk na levou nebo pravou šipku vedle jména města.
 1. Otevře stránku s žebříčkem.
 2. Otevře menu kouzel.
 3. Otevře seznam tvých měst.
 4. Změni na předchozí nebo následující město v tvém seznamu.
Dvojitý dotyk

App double tap.png

Dvojitý dotyk na město v zobrazení mapy. Najde město, na které jsi klikl na mapě.
Stisknutí a posun

App flick.png

Stisknutí a posun z názvu města na levo či pravo. Změni na předešlé nebo následující město na seznamu.

Seznam měst

Kliknutí na obrázek města otevře seznam měst. Zde jsou zobrazena všechna tvá města a jejich body. Kliknutím na název města budeš přesměrován přímo do přehledu daného města. Je zde rozdíl mezi základním přehledem měst a přehledem měst při použití Správce. Pokud je Správce aktivní, má přehled měst více detailů u každého města; zobrazení dostupných surovin a aktuální aktivity jako jsou běžící výstavba či rekrutace.

App city list.pngApp city list premium.png

Kliknutím na šipku vedle názvu města se dostaneš přímo do přehledu daného města, pokud ovšem nejsi na mapě. V tom případě se pohled vycentruje na dané město.

Žebříček

Kliknutím na obrázek žebříčku otevřeš žebříček. Můžeš zde procházet přes různé hodnocení:

Hráči Hráči na moři Aliance Aliance na moři Útočníci (bitevní body) Obránci (bitevní body) Bojovníci (bitevní body) Aliance - útočníci (bitevní body) Aliance - obránci (bitevní body) Aliance - bojovníci (bitevní body) Divy světa

App ranking.png

Sesílání kouzel

Kliknutím na obrázek boha otevřeš okno kouzel. Zde můžeš sesílat kouzla na aktuální město.

App cast spell.png

Hlavní menu

Hlavní menu je zobrazeno přes celou aplikaci a má slide funkci. Obsahuje následující tlačítka:

 • Mapa/Město
 • Zprávy
 • Hlášení
 • Rádce
 • Aliance
 • Prémium
 • Allianční fórum
 • Profil
 • Herní podpora
 • Wiki
 • Fórum hry
 • Nastavení
 • Odhlášení
App main menu.png

Kruhové menu

Kruhové menu se zobrazí jakmile se dotkneš nějakého klikatelného prvku na mapě. V závislosti na daném prvku se v kruhovém menu zobrazí možnosti interakce. V našem případě jsme kliknuli na nepřátelské měst a nyní můžeme vybrat mezi útokem, podporou, obchodem, sesláním kouzla nebo špehováním.

App ring menu.png

Mapa

Obrazovka mapy je jednou z nejdůležitějších součástí aplikace, jelikož slouží k tvé navigaci. Poskytuje přhledný náhled ostrovů a všech jejich měst, zemědělských vesnic, volných míst, divů světa a dalších informací zajímavých pro hráče. Jednotné přibližovaní kombinuje přehled ostrova i přehled světa z browser verze v jednom přehledu. To znamená, že zde již není oddělení mezi mapou ostrova a okolního světa. Můžeš jednoduše přejít mezi minimapou nebo přehledem světa jednoduchým gestem pro oddálení či přiblížení:

App map navigation1.png App map navigation.png

Město

Přehled města je podobný jako v browser verzi. Můžeš pracovat se všemi budovami ve tvém městě tím, že na ně klikneš. Abychom zvýšili využitelnost tohoto přehledu, můžeš také použít gesto pro přiblížení nebo oddálení stejně jako při navigaci na mapě.

App city overview.png App city navigation.png

Výstavba

Menu výstavby v Senátu má jiný vzhled než browser verze. Zašedlé budovy zatím nebyly postaveny a každá budova má ukazatel své aktuální úrovně. Vidíš zde také aktuální výstavbu. V našem příkladu je statek vylepšován z úrovně 8 na 9, což je znázorněno lištou pokroku a zelenou devítkou. Navrchu tohoto okna můžeš přejít doprava na přehled aktuální výstavby daného města.

App construction.png App senate.png App construction queue.png

Rekrutování

Proces rekrutování v kasárnách a přístavu se také trochu liší od browser verze. Každá jednotka má obrazovku s kompletními informacemi a můžeš zde zadat počet jednotek daného typu, které se mají rekrutovat nebo použít posuvník dole. Aktuální příkazy k výcviku jsou též prezentovány lištou pokroku.

App recruitement.png

Výzkum

Tabulka výzkumu v akademii poskytuje informace u každého výzkumu, stejně jako jeho dostupnost. Můžeš zde vybrat každý dostupný výzkum a také zjistit, které technologie jsi již v daném městě vyzkoumal. Navrchu okna můžeš přejít do fronty výzkumu. Zde je zobrazen aktuální pokrok u zvolených výzkumů v daném městě.

App research.png App research queue.png

Uctívání

V přehledu chrámu je velice jednoduché uctívat boha. Navrchu můžeš přecházet mezi bohy a použít zlačítko uprostřed obrazovky k uctívání nebo změně boha. Info tlačítko zobrazí více detailnách informací o daném bohovi.

App god.PNG

Tutoriál a systém úkolů

V aplikaci je také plný přístup k tutoriálu a systému úkolů, ale jejich zobrazení se liší v porovnání s browser verzí. První tutoriál úkoly se zobrazí hned, jak budou k dispozici. Můžeš také kliknout na úkolový symbol v rozhraní pro přístup do seznamu úkolů. V tomto seznamu jsou zobrazeny všechny aktuální úkoly a také jejich stav (např. aktivní nebo otevřený). Odtud můžeš jednoduše zvolit daný úkol a tím zobrazit další jeho podrobnosti a akce, které se ho týkají. Tutoriál je navrhnut tak, aby tě provedl prvními okamžiky ve hře.

App questsystem1.png App questsystem2.png App questsystem3.png