Fénický kupec

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Příchody a odchody

Fénický kupec se zastaví v jednom z tvých přístavů každých 24 hodin, samozřejmě pokud máš postavený přístav. PristavF 3.jpg

Zakotvena loď vedle přístavu symbolizuje přítomnost tohoto obchodníka.

Kupec20.jpg

Obchodník ve tvém městě může zůstat maximálně 8 hodin. Nemůžeš si vybrat, které z tvých měst navštíví, je to náhodné.

Pokud klikneme na "Vykázat kupce", tak on okamžitě odejde z našeho města. Na druhý den přijde ve stejný čas, jak jsme ho vykázali.

Obchodníka je možné okamžitě přivolat po zaplacení 50 Premium.png.

Výměna surovin

Obchodník vždy nabízí na výměnu dva typy surovin. Zde třetí surovinu (kterou nenabízí) využijeme na nákup jedné z nabízených. Koupit můžeme vždy ze dvou surovin 1000 kousků + 200 dalších za úroveň za den (takže při úrovni 3 bude nabízet až 1600 surovin). Směnný kurz bude poprvé 1:0,5 a postupně stoupá při každém nákupu o 0,1 až do poměru 1:1. Pokud fénický kupec odejde, pak znovu přijde, takže ten poměr se vrátí na 1:0,5. Takže například kupec nabízí dřevo a kámen. Na výměnu JEDNÉ z těchto surovin musíme použít stříbro. Takže pokud chceme například kámen, kupec nám dá 200 kamene za 100 stříbra při poměru 1:0,5.

Fenickykupec.png

Nákup jednotek

Fénický kupec bude rovněž prodávat jednotky. Vždy má tři různé typy jednotek, vždy platíme stříbrem. Jaké jednotky bude nabízet, je vždy náhodné. Tyto jednotky jsou velmi nákladné, proto pokud je chceme od něj nakupovat, měli bychom si udělat dobrou zásobu stříbra.


Mýtické jednotky nabízí k prodeji jen tehdy, když máme ve městě chrám a uctíváme jistého boha.