ClickandBuy

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Co je to ClickandBuy?

ClickandBuy je novým systémem, který byl uveden do provozu v létě 2008 společností Firstgate Internet AG z Kolína nad Rýnem. Jeho účelem je prodej digitálních obsahů na internetu, jakožto i uskutečnění plateb za ně.

ClickandBuy má oprávnění FSA (Financial Services Authority) ve Velké Británii, vydávat jakožto elektronická peněžní instituce elektronické peníze.

V současnosti má ClickandBuy vedoucí postavení na trhu platebních systémů nejen v Evropě, ale i v Asii a USA.

Vklad na konto Clickandbuy

Vklad na ClickandBuy konto může být proveden před nebo i během online platby.

Kdo dává přednost platbě předem, musí se nejdříve zdarma zaregistrovat a pak se rozhodnout pro jednu z 43 možností vkladu, načež je požadovaná částka převedena ze zvoleného účtu na konto ClickandBuy. Při bankovním převodu může tato transakce trvat několik dní.


jak probíhá platba s ClickandBuy?

Do platebního okna na intrnetových stránkách musíte zadat pouze uživatelské jméno a heslo, které jste si zvolili při registraci. Zbytek už zařídí ClickandBuy.

Všechny transakce jsou registrovány a jednou měsíčně vyúčtovány. Celková částka je pak například připsána na účet kreditní karty nebo odečtena jako inkaso z bankovního účtu, podle toho jakou platební metodu jste při registraci zvolili.

Tento způsob účtování umožňuje zákazníkům provádět platby i v případě, jestliže kredit na kontě ClickandBuy nevystačuje na uhrazení požadované částky.Peníze uložené na konto ClickandBuy předem, jsou stáhnuty z účtu okamžitě.

Mohu si pomocí konta ClickandBuy nechat peníze vyplatit?

Vyplacená částka je převedena na účet kreditní karty nebo na zvolené bankovní konto zákazníka.

Pro zvýšení bezpečnosti převodu peněz je dobré nachat bankovní účet, respektive účet kreditní karty, před převodem ověřit (verifikovat). To znamená, že je prověřeno, zda zvolené konto opravdu patří majiteli konta ClickandBuy. Kromě toho se při převodu na verifikované konto neúčtují žádné poplatky.

Jak vysoké poplatky se účtují na ClickandBuy?

Odesílání a příjem peněz je zdarma!

Pouze vklad na konto ClickandBuy pomocí kreditní karty stojí 3,9% celkové částky. Vklad pomocí bankovního převodu je rovněž zdarma.

Výplata peněz na verifikovaný účet nestojí nic, ale při převodu peněz na nepotvrzený bankovní účet se účtuje 1,50 €.

Pokud chce zákazník stornovat již provedený vklad na konto ClickandBuy, musí zaplatit provozní poplatek ve výšši 15 €.

Jaké jsou na ClickandBuy limity?

Konta ClickandBuy mají rozdílné verifikační stupně s různě omezenými limity výše plateb.

„Generovaný systém limitů ClickandBuy“ je stanoven pro každého zákazníka individuálně a zavisí na platební metodě a úrovni klientova konta. Ta se zvýší například verifikací konta kreditní karty nebo bankovního účtu. Každý majitel konta ClickandBuy má rovněž možnost stanovit si svůj vlastní maximální měsíční limit.

Minimální vklad na konto ClickandBuy je 5 € nebo příslušná částka v jiné měně. Při výplatě musí být převedeno minimálně 10 € nebo příslušná částka jiné měny.

V jakých měnách může být konto ClickandBuy vedeno?

ClickandBuy můžete vést nejen v českých korunách, ale i v jiných měnách jako je euro, argentinské peso, australský, kanadský, mexický, novozélandský nebo americký dolar, brazilský real, britská libra, dánská, norská a švédská koruna, indická rupie, polský zlotý, švýcarský frank, jihoafrický rand, jihokorejský won nebo nová turecká lira.

V jakých jazycích existuje webová stránka ClickandBuy?

Stránka je dostupná německy, anglicky, dánsky, finsky, francouzsky, italsky, nizozemsky, norsky, portugalsky, švédsky a španělsky. Stránka v češtině bohužel zatím není v provozu. Kde všude mohu platit pomocí ClickandBuy?

Pomocí ClickandBuy můžete zaplatit na více než 7 000 místech ve 26 zemích.

Pro ClickandBuy je bezpečí při převodu peněz prioritou.

Na systémy a sítě je nejen nepřetržitě dohlíženo experty z vysoce zabezpečeného výpočetního střediska. Veškerá výměna dat po síti probíha pomocí moderní, kódovací technologie SSL.


Administrativa

ClickandBuy (Europe) Limited má sídlo v Anglii a jako elektronická finanční instituce je autorizován a regulován FSA (Úřadem pro finanční dohled). Podpora

Máte-li nějaké dotazy ohledně ClickandBuy, kontaktujte centrálu v Kolíně nad Rýnem, buď písemně:

ClickandBuy Im MediaPark 5 50670 Köln Německo

nebo faxem na čísle: +49 (0)221 - 2601189

Pro informace o registraci, provozu a vyúčtování kontaktujte: service@cz.clickandbuy.com

Při technických potížích kontaktujte: support@cz.clickandbuy.com

V případě zneužití kontaktujte: service@clickandbuy.com


Převzato: Ze stránek www.clickandbuy.com