BB Kódy

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Co to BB kódy vlastně jsou?

BB kódy umožňují formátovat text ve zprávách/profilu a také i příspěvků na fóru. Níže můžete vidět, jaké BB kódy máte k dispozici.

BBcodes.png

Jakou mají jednotlivé kódy funkci?

Ikona Funkce Kód Poznámka
Bold.png Tučný text [b]Váš text[/b]
Italics.png Kurzíva [i]Váš text[/i]
Underline.png Podtržené [u]Váš text[/u]
Strikethrough.png Přeškrtnuté [s]Váš text[/s]
CentreText.png Zarovnání na střed [center]Váš text[/center]
Quote.png Citace [quote]Váš citát[/quote]
URL.png Odkaz [url=adresa]Zobrazený text[/url]
PlayerBB.png Odkaz na profil hráče [player]Jméno hráče[/player]
Flag.png Odkaz na alianci [ally]Název aliance[/ally]
CityBB.png Odkaz na město [town]ID města[/town] Po kliknutí na tuto ikonu se zobrazí kolonka pro zadání názvu města. Vyberte zde dané město a tím pádem nebudete muset ani znát jeho ID.
FontSize.png Velikost písma [size=9]Váš text[/size] Jakmile na tuto ikonu kliknete, tak se rozbalí 5 doporučených velikostí. Vám ale nic nebrání si velikost nastavit libovolně - přepsáním čísla.
Image.png Vložení obrázku [img]Odkaz na obrázek[/img] Nezapomeňte se ujistit, že opravdu vkládáte odkaz na obrázek, ne pouze na stránku, kde se nachází!
FontColour.png Změna barvy textu [color=#A00000]Váš text[/color] K použití máte velkou škálu barev. Jde o klasický HTML zápis - použít tedy můžete i jakoukoli jinou než nabízenou barvu, stačí jen zadat její HTML kód.
Scroll.png Vložení hlášení [report]Kód hlášení[/report] Otevřete hlášení, klikněte na Publikovat, dále vyberte, co všechno má být viditelné, a publikujte. Poté se vám zobrazí kód, který vložíte tam, kam potřebujete.
Award.png Pochlubte se oceněním [report]Kód ocenění[/report] Po kliknutí na tuto ikonu se rozbalí nabídka, kde zvolíte svět a pak název ocenění, kterým se chcete pochlubit.
IslandBB.png Odkaz na ostrov [island]Kód[/island] Klikněte na ikonu nacházející se uprostřed každého ostrova, v horní části zobrazeného okna klikněte na ikonu tohoto BB kódu - vygeneruje se tak kód, který si jednoduše zkopírujte a vložte, kam chcete.
Table.png Vložení tabulky [table]Kód tabulky[/table]
Font.PNG Styl písma [font=serif]Váš text[/font] Vybírat si můžete mezi třemi různými styly.
Reservation.png Vaše anebo cizí rezervace [reservation]ID města[/reservation] V pop-up menu můžete jednoduše název města zadat, když jeho kód neznáte.
Spoiler.png Vložení spoileru [spoiler]Váš text[/spoiler] Do spoileru lze schovat text, obrázek... pokud chcete, aby se zobrazil až tehdy, kdy si hráč spoiler otevře.