Adventní kalendář Týché

Z Wiki Grepolis CZ
Jump to navigation

Jak to vypadá

650px-Advent 2019 main.png

Trvání události

1. prosinec až 31. prosinec

Popis

Stejně jako ve všech dobrých adventních kalendářích, i zde je na celou událost 24 Kol štěstí. Každý den můžeš otevřít nové kolo štěstí. Po kliknutí na den se otevře odpovídající kolo štěstí na pravé straně okna. Každé kolo obsahuje šest různých odměn a jeden střep.
Po sebrání pěti střepů získáš všech pět rádců na jeden týden zdarma, nebo pokud hrajete na světě s hrdiny, bude vaší odměnou nový exkluzivní hrdina. Kolo roztáčíte stisknutím tlačítka uprostřed. Můžete znovu kliknout, aby se kolo zastavilo, jinak se zastaví samo. Po krátké animaci vyskočí veprostřed odměna. První roztočení aktuálního kola je vždy zdarma, ale za zlaté můžete kolo roztáčet častěji. Je zcela náhodné, jakou odměnu získáte. Před opětovným roztáčením stejného kola z něj nejdříve musíte vybrat již dříve získanou odměnu.
Za zlaté mince může být kolo doplněno o všechny své předchozí odměny.
Po prvním roztočení kola se na vánočním stromku odemkne dekorace. Odemykání dekoraci vám zaručí ocenění "Vládce štěstěny".

Jak otevřít Kalendář

Pro otevření kalendáře klikněte na malou ikonu události v pravém dolním rohu obrazovky.

Winter2015 icon.png

Jak otevřít den

Jakmile najedete myší přes ilustrovanou scenérii, objeví se v okně události značky obsahující číslo (od 1 až 24). Kliknete-li na značku, otevře se na pravé straně vedle stromku Kolo štěstí pro daný den. Aby mohl být určitý den otevřen, musí ho být i dosaženo.

Současný den

Značka současného dne je zvýrazněna zlatě.

Pin premium.png

Uplynulé dny

Značky uplynulých dnů obsahující stále nejméně jednu odměnu jsou zobrazeny modře.

Pin current-day.png

Uložení odměny

Odměnu nemusíte přijímat okamžitě.Můžete ji uchovávat uvnitř kola až do doby, kdy celá událost skončí.

Pin collect.png

Dekorace

Poté, co prvně roztočíte kolo určitého dne, bude do scenérie přidána nová (a pro den specifická) dekorace.

Jak sbírat odměny

Pro začátek, je zde uprostřed kola jedno tlačítko pro roztočení, pokud roztáčíte prvně za den.
Stisknutím tohoto tlačítka se začne točit světlo přes všechny dostupné odměny (vyjma těch, které již byly vyzvednuty). Tlačítko "Roztočit" se během animace změní na "Zastavit". Stlačením tohoto tlačítka se točení zastaví dříve.
Jakmile se animace zastaví, tlačítko uprostřed se ztratí a přesune se sem odměna, jíž jste vyhráli.
Na odměnu můžete kliknout a následně ji buď uložit do inventáře, rovnou použít na zvolené město, nebo ji zahodit. Taktéž ji zde po dobu akce můžete ponechat a vyzvednout ji později.
Pakliže jste vyzvedli odměnu, tlačítko "Roztočit" se znovu zobrazí, ale tentokrát jako tlačítko "Prémiového roztočení". Sebrání šesté odměny nebude zobrazovat žádnou animaci. Jednoduše poslední (šestou) odměnu okamžitě přesune do středu.

Doplnění

Pokud jste získali všech 6 odměn z jednoho kola, můžete ho za zlaté doplnit. Kolo můžete ale doplnit i dříve (např. chcete-li po vysbírání nejvíc chtěných odměn je získat znovu). Pamatujte ale, že cena této funkce se zvyšuje s každým použití, bude ale o půlnoci zresetována.

Střepy

V obrazovce kalendáře je též "zobrazení střepů" ukazující průběh do doby, kdy odemknete rádce zdarma nebo hrdinu.

Winter2015 shard.png

Sbírání

Jedna odměna u každého z dnů s sebou také nese "střep". Pokud tuto odměnu obdržíte, obdržíte spolu s ní i střep, jejichž pětice buď odemyká exkluzivního hrdinu nebo všech pět prémiových rádců zdarma po 7 dní.
Po obdržení rádců se střepy již nikdy nebudou v žádném z kol zobrazovat. Spolu s tím se zašednutí rádci po svém odemčení zbarví.
Použití funkce pro doplnění kola nedoplní již sesbírané střepy!

Ceny dalších roztáčení

První roztáčení současného dne je vždy zdarma. Další točení jsou za cenu prémia. Pakliže jste promeškali předchozí den, první roztočení kola bude stát rovněž 100 zlatých

Roztočení Featureicons02 2.08.png
1. 100
2. 200
3. 300
4. 400
5. 500
6. 600

Odpočet

Vánoční událost je dostupná pouze po omezený čas, od 1. do 31. prosince. Zbývající čas je vždy viditelné a zobrazený jako odpočet v levém horním rohu okna události počítající dny, hodiny, minuty a vteřiny. Po uplynutí lhůty již nebude možné okno otevřít. Nezapomeňte si do uplynutí termínu vyzvednout všechny zbývající odměny, které jste si možná uložili do některých kol. Není žádný způsob, jak tyto odměny získat zpětně.

Mobilní aplikace

Událost bude dostupná i v naší mobilní aplikaci. Mrkněte na to, protože zde můžete roztáčet kolo pouhým prstem!

Advent 2019 mobile.jpg

Ocenění

Během zimní události můžete vyhrát dvě rozdílná ocenění. Prvním oceněním je „Veselá zimní zábava“ za určitý počet roztočení kol. Další ocenění, „Všechny tyto krystaly“, je uděleno za sesbírání všech krystalů.

Veselá zimní zábava

1 roztočení 5 roztočení 10 roztočení 24 roztočení
Winter2015 lvl1.png Winter2015 lvl2.png Winter2015 lvl3.png Winter2015 lvl4.png

Všechny tyto krystaly

Winter2015 collector.png