Vanoce 2013

Z Wiki Grepolis CZ
Verze z 5. 7. 2015, 15:10, kterou vytvořil Thass (diskuse | příspěvky) (Kategorie)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Jump to navigation

Vánoce 2013

Jak budou vypadat

Xmas 2013.jpg.png


Doba trvání:

Od 1. prosince do 31. prosince


Popis:

Na stromečku je 24 dárků. Každý den můžeš otevřít jeden nový dárek. Po kliknutí na daný den se objeví kolo štěstí bohyně Týché na pravé straně okna. Každé kolo obsahuje šest různých odměn a jeden střep. Posbírej pět střepů a dostaneš všech pět rádců na jeden týden zdarma. Kliknutím na tlačítko uprostřed kola jej roztočíš. Odměna se ukáže v jeho středu po krátké animaci. První zatočení dne je vždy zdarma, pokud chceš točit dále, můžeš použít zlato. Odměna, kterou dostaneš, je vybrána zcela náhodně. Můžeš kliknout na tlačítko STOP ve středu kola pro zastavení animace. Abys mohl stejným kolem točit znovu, musíš si nejdříve vyzvednout odměnu. Po prvním zatočení kola se odemkne dekorace na vánočním stromečku. Odemčením dekorace obdržíš cenu Favorit Tyché.


Jak otevřít kalendář:

Klikni na malou ikonu události v pravém dolním rohu obrazovky.

Christmas2013 icon.png


Jak otevřít daný den

Jakmile najedeš myší na ilustraci, na stromečku se objeví značky. Každá tato značka obsahuje číslo (od 1 do 24).

Pokud klikneš na danou značku, otevře se na pravé straně vedle stromečku kolo štěstí pro daný den. Pro otevření daného dne je nutné, aby již tento den byl.

Aktuální den: Značka je znázorněna zlatě.

Pin premium.png


Uplynulý den: Značky již uplynulých dní, které stále obsahují alespoň jednu odměnu, jsou zobrazeny modře.

Pin current-day.png

Uložení odměny: Nemusíš odměnu přijmout hned. Můžeš ji uložit v kole, dokud celá událost nebude končit.

Pin collect.png

Budoucí den: Nemůžeš kliknout na značky dnů, které zatím nebyly. Tyto značky jsou průhledné.

Dekorace: Jakmile poprvé zatočíš kolem pro daný den, nová (pro každý den specifická) dekorace bude přidána na vánoční stromeček.

Střepy: V obrazovce kalendáře je také zobrazeno, kolik střepů ti chybí k získání rádců zdarma.

Shard1 small.png


Jak si vyzvednout odměnu

Nejprve máš k dispozici jen jedno tlačítko zatočení uprostřed kola. Kliknutím na toto tlačítko se ti zvýrazní všechny dostupné odměny (již ne ty vybrané). Poté se v průběhu animace tlačítko zatočené změní na tlačítko STOP. Stisknutím tohoto tlačítka kolo zastavíte. Jak se animace zastaví, tlačítko uprostřed zmizí a zvolená odměna se přesune do středu. Na odměnu můžeš kliknout pro její uložení do inventáře, pro její okamžité použití v daném městě nebo pro její zničení. Můžeš ji zde také nechat po celou dobu, co akce trvá, a vyzvednout si ji později. Pokud jsi vybral odměnu, znovu se objeví tlačítko pro točení, ale tentokráte jako prémiové zatočení. Po vybrání šesti odměn se již animace nezobrazí. Prostě jen přejde poslední odměna okamžitě do středu kola. Pokud jsi již vybral všech šest odměn, nejde kolem dále točit pro daný den.


Sbírání střepů

Jedna odměna u každého dne obsahuje střep. Pokud tuto odměnu získáš, objeví se ti střep v obrazovce kalendáře a nakonec dojde k odemčení všech pěti rádců na sedm dní (zdarma). Jakmile dostaneš rádce, střepy již nebudou v žádných kolech. Také správci se změní z šedých na barevné po jejich odemčení.


Cena dalších zatočení

První zatočení dne je vždy zdarma. Další stojí zlato. Pokud jsi propásl zatočení minulého dne, první zatočení tě také bude stát 50 zlata.


Zatočení Zlato
2 50
3 100
4 150
5 200
6 250


Seznam nových odměn


S Vánocemi budou ve hře přidány nové odměny. Jsou to efekty, které jsme již nabízeli v průběhu Halloweenu, ale v kole štěstí od bohyně Týché budou mít tyto odměny extra dlouhou dobu trvání. Odměny mají rozdílnou úroveň, která je znázorněna malým římským číslem nad obrázkem odměny. Každý stupeň prodlužuje dobu trvání efektu o jeden týden.


Odměny Efekt Doba trvání
Vylepšení rekrutace Zrychlí dobu rekrutace u daného města o 20 % (lodě a pozemní jednotky) 1 týden*stupeň
Vylepšení obrany Zvýší obranu daného města o 5 % 1 týden*stupeň
Vylepšení útoku Zvýší útok daného města o 10 % 1 týden*stupeň
Více dřeva Zvýší produkci dřeva daného města o 20 % 1 týden*stupeň
Více kamene Zvýší produkci kamene daného města o 20 % 1 týden*stupeň
Více stříbra Zvýší produkci stříbra daného města o 20 % 1 týden*stupeň
Vylepšení festivalů Sníží cenu městských slavností v daném městě o 20 % 1 týden*stupeň


Odpočet

Vánoční událost je k dispozici pouze po omezený čas mezi 1. a 31. prosincem 2013. Zbývající čas je možné vidět v podobě odpočítávání v levém horním rohu události. Po uplynutí času již nebude možné znovu otevřít okno. Všechny odměny je tedy nutné vybrat, než čas uplyne. Poté je již nelze nijak získat.


Mobilní aplikace

Poprvé bude nějakou událost možné hrát i v mobilním zařízení. Vyzkoušej to a zatoč si kolem štěstí pomocí svého prstu. Christmas2013 2.jpg.png

Ceny - Oblíbenec Týché

Tyches favourite 1.png Roztočil jsi 1 kolo štěstí.

Tyches favourite 2.png Roztočil jsi 5 kol štěstí.

Tyches favourite 3.png Roztočil jsi 10 kol štěstí.

Tyches favourite 4.png Roztočil jsi 24 kol štěstí.