Portal:Innogames

Z Wiki Grepolis CZ
Verze z 2. 12. 2020, 20:00, kterou vytvořil Symphie (diskuse | příspěvky) (→‎Přítomnost a budoucnost)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Jump to navigation


Domovská stránka InnoGames

Základní údaje

 • Založeno: 1. ledna 2007
 • Kontaktní údaje:
  • Adresa: Friesenstraße 13, 20097 Hamburg, Německo
  • Telefon: + 49 40 7889335-0
  • Fax: + 49 40 7889335-200
  • Email: info@innogames.com
 • Vedení: Hendrik Klindworth, Eike Klindworth, Michael Zillmer, Armin Busen, Christian Pern
 • Zaměstnanci: Okolo 400 lidí z 35 zemí v Hamburku, 200 správců komunit napříč světem a okolo 1600 dobrovolníků
 • Registrovaní uživatelé: celosvětově více jak 150 miliónů

O InnoGames

Se 150 milióny registrovaných hráčů je InnoGames celosvětovou špičkou ve vyvíjení a vydávání online her. Nyní v ústředí založeném v Hamburku pracuje více jak 400 lidí z 35 zemí. Zde hladce spolupracuje management komunity, systémová administrace a vývoj. Toto, v kombinaci s úzkým kontaktem s hráči, vytváří pevný základ podporující postupné vylepšování her InnoGames. Všechny hry InnoGames jsou hratelné zdarma bez jakýchkoli omezení či časových limitů. Hráči mají možnost si pořídit prémiové účty či předměty nabízející rozšiřující výhody ve hrách. Snažíme se ujistit všechny hráče, že bez ohledu na standartní či prémiový účet mají možnost si vyzkoušet optimální herní požitek.

Kdysi dávno...

Začalo to jako koníček

Nákres vesnice Divokých kmenů

Softwarový vývoj v Hamburku započal v roce 2003. Počátkem tohoto roku začali bratři Eike a Hendrik Klindworthovi společně s Michaelem Zillmerem vytvářet prohlížečovou hru Divoké kmeny. Byli motivováni myšlenkou vytvořit hru, jejíž hraní by si sami mohli užít a která by nabídla zábavu a požitek ze hry po dlouhou dobu.

To, co bylo původně zamýšleno pouze jako zájmový projekt, rostlo rychleji, než se předpokládalo. Poté, co byla hra oficiálně v červenu 2003 spuštěna, počet hráčů se brzy na to v roce 2004 navýšil na několik tisíc, takže byl představen druhý svět. Hra byla tím pádem nepřetržitě vylepšována a na podzim roku 2005 se počet hráčů rozšířil na přibližně 50 tisíc.

Od hobby k profesi

Tým InnoGames v roce 2008

Protože růst probíhal rychlým tempem, tři zakladatelé společnosti se v roce 2005 rozhodli na plný úvazek pracovat na vývoji a řízení prohlížečových her. Koncem tohoto roku vydali novou verzi nabízející drastické grafické vylepšení. Počátkem roku 2007 byla založena společnost InnoGames pro zvládnutí řízení a pokračování ve vývoji hry. Společnost nadále pokračovala ve svém růstu a s více jak 130 milióny registrovaných hráčů je InnoGames jedním z největších operátorů Massive Multiplayer Online (MMO) her na světě. Nenavyšovala se pouze čísla uživatelů, ale i společnosti: 300 zaměstnanců z 25 zemí nyní pracuje v ústředí v Hamburku. InnoGames také vykazuje obrovský potenciál růstu v mezinárodním měřítku. V květnu 2010 skupina investorů Fidelity Growth Partners Europe (FGPE) připojila InnoGames menšinovým podílem. Krom finanční podpory se tím vytváří pro InnoGames partnerská síť, která nadále urychluje celosvětovou expanzi herně vývojářské firmy.

Tým InnoGames v roce 2009

Přítomnost a budoucnost

V roce 2012 měla InnoGames celosvětově nejúspěšnější start prohlížečové hry: Forge of Empires. Hra dosáhla více jak pěti miliónů uživatelů za prvních šest měsíců a také se ukázala jako hra s nejlepším začátkem v historii InnoGames. V roce 2013 InnoGames vynaložilo velké úsilí do vývoje mobilních aplikací. Zatímco Grepolis a Divoké kmeny již svou aplikaci pro Android a iOS dostaly, Forge of Empires je následovalo v roce 2014. Taktéž v roce 2014 přišlo s několika novými tituly, které budou hratelné v prohlížeči i na mobilních zařízeních. V dalších letech začal vývoj her Divoké kmeny 2, Rising Generals nebo Elvenar.

Tým InnoGames

Rozhovor: Dennis Heinert, PR Manager

Autorem textu je hráč skipi.

Hry

Divoké kmeny

The West

Grepolis

Tribal wars 2

Forge of Empires
ElvenarLogo.png